New York City Félmaraton eredmények

A New York City félmaratont a férfiaknál az etióp Tadese Tola nyerte, a nőknél pedig Paula Radcliffe örülhetett, ezúttal hatodik new york-beli győzelmének. A forró, párás időjárás ellenére nagyon gyorsan kezdtek a top atléták tegnap reggel 7-kor a Central Parkban. Radcliffe rögtön az élre állt, és onnan már vissza sem nézett. A tavaly novemberi New York Marathon óta nem versenyzett, és ezt a félmaratont tesztnek szánta az egy hét múlva esedékes vb rajt előtt. "Muszáj volt kipróbálnom, hogy mit tudok" - mondta, miután 1: 09: 45-tel célba ért. Az etióp Deska több mint egy perccel lemaradva követte, míg az egykori maratoni világcsúcstartó Ndereba 1:11:56-tal ért célba. A férfiak mezőnyében a 9. mérföldre maradt magára a későbbi győztes Tola, s onnan végig egyedül futva nyerte a versenyt 1:01:06-tal. Őt követte a marokkói Harroufi, és a harmadikként célba érő amerikai félmaratoni csúcstartó olimpikon Ryan Hall.

Kálovics Anikó nyolcadikként ért célba Deena Kastor mögött 1:14:37-tel.

A versenyen 10 171 futó teljesítette a félmaratoni távot New York legfrekventáltabb részein. Ahogy egy induló megjegyezte: "Nehéz volt, de mindenért kárpótolt, hogy a Times Square-en futhattam."