Olasz és orosz győzelem a 100 kilométeres világbajnokságon

Szombaton a hollandiai Winschotenben zajlott a 25. IAU 100 km Világbajnokság. A férfiaknál az olasz Giorgio Calcaterra, a hölgyeknél az orosz Marina Bychkova győzött.

34 ország 285 atlétája indult a bajnokságon, ami rekord az esemény történetében. A verseny egy 10 kilométeres körpályán zajlott, 20 fokos melegben.

A férfiaknál a 2008-as világbajnok, Giorgio Calcaterra 6:27:32-es idővel győzött. A 40. kilométerig fej fej mellett futottak a dél-afrikai Fanie Matshipa-val, amikor Calcaterra döntött és ellépett. Nem meglepő a gyors ideje, mert számos alkalommal futott már 6:30 alatt karrierje során. A tavalyi bronzérmes és 2010 IAU év atlétája, az amerikai Michael Wardian lett a második 6:42:49-cel. Csapattársa, az újonc nemzetközi futó, Andrew Henshaw ért fel a dobogó harmadik fokára 6:44:35-tel.

A nőknél az orosz Marina Bychkova 7:27:19-cel let az első. Bychkova az első 50 kilométeren egyenletes sebességgel futott, de ahogy a verseny haladt, egyre erősebb lett, és délúton megelőzte a tavalyi világbajnokot, Ellie Greenwood-ot. A verseny második felében is erősen és simán futott. Az 50km World Trophy Final bronzérmese, a brit Joanna Zakrzewski követte a célban 7:41:06-tal. A dél-afrikai Lindsay Anne van Aswegen let a harmadik, aki 80 kilométerig nem volt az első 5-ben, és az utolsó körben ért fel a dobogóra.