Pályacsúcsok dőltek a legendás amerikai ultratrailen

A hétvégén rendezték az Egyesült Államok legrégebbi és legnépesebb ultramaratoni futóversenyét, a JFK 50miler -t. Az 50mérföldes távon mindkét nemnél pályacsúcs született.

Az amerikában igen népszerű versenyen idén közel ezer futó vett részt, pontosan 964 sikeres teljesítőt regisztráltak. Az utóbbi években egyre több sikeres maratonistát is vonz az esemény, így volt ez idén is.

A férfiaknál Max King, 2:14-es maratonista, korábbi maratoni világbajnok, valamint sikeres pályaatléta, győzedelmeskedett, 5:34:58 alatt teljesítve az 50,2 mérföldes távot (80,79km), ezzel jelentősen megjavítva a pályacsúcsot (5:40:45). A második helyezett Trent Britney, 2:12-es maratonista, szintén a korábbi csúcson belül futott (5:37:56). A korábbi csúcstartó Dean Riddle csak a harmadik helyre érhetett be.

A hölgyeknél hasonló helyzet alakult ki. Ellie Greenwood a jól ismert ultrafutó (Western States 100 csúcstartó) és Emily Harrison, 2:32-es maratonista csatájában végül a tapasztalat győzött és Greenwood óriási női pályacsúccsal, 6:11:59 az abszolút tizedik helyen ért célba. Az első ultraversenyét teljesítő Harrison is bőven a régi csúcson belül 6:17:16 futott.

Mike Spinnler versenyigazgató szerint a verseny 50 éves történetében nem volt még ilyen magas színvonalú mezőny. Max King a világ legjobb futója 50 mérföldön - tette hozzá.

Forrás: Edzésonline