10. Jubileumi Kékes Csúcsfutás

Csúcsdöntés a jubileumon!

Idén a szokásosnál is ünnepélyesebbre sikerült az immár tizedik alkalommal megrendezésre került Kékes Csúcsfutás. Talán a kerek évforduló okán, vagy a nagyon szép érem miatt, de ebben az évben majdnem betelt az 1500-as indulói limit, összesen 1497-en indultak neki a 11,6 kilométernek, amely önmagában is kihívás, azonban a legnagyobb próbatétel ezen a versenyen a 671 méter szintemelkedés leküzdése. Külön névreszóló emlékplakettet és "10-ből tízszer!" feliratú pólót kapott az a több mint húsz futó, akik egyetlen évet sem hagytak ki a Kékes Csúcsfutások történetéből.

Szinte a rajt pillanatától látszik a torony, aminek a tövénél ott az ország tetejét jelképező kő, így az indulók egyetlen percre sem téveszthették szem elől a célt. A Mátrafüred-Mátraháza szakaszon még egybefüggő futófolyam a 8. kilométer után teljesen szétzilálódott, hiszen ekkor következett a szintemelkedés nagyobbik része, amit jól mutat, hogy a déli sípálya meredek emelkedőjén való hajrázáshoz csak nagyon keveseknek maradt elegendő energiája.

A 2005-2006-os címvédő Tóth Tamás hozta a papírformát és idén is ő szakíthatta át elsőként a célszalagot: "Szerettem volna pályacsúcsot futni, de elég fáradt voltam, és amikor láttam, hogy nem jön össze ki is engedtem. Idén nagy csatát nam kellett vívnom, ugyan etióp ellenfelem a hetedik kilométer környékén ritmust váltot, de szerintem nem ismerte a terepet, mert 8-nál jön a keményebb emelkedő, és ott simán elfutottam mellette. Onnan egyedül futottam a célig". A másodiknak célba érkező etióp Erkoló Ashenafi a célban sérülésre panaszkodott. Neki nem jött ki jól a lépés, nem úgy, mint a harmadik helyezett Kovács Ádámnak, aki élete első csúcsfutásán lett harmadik.

A hölgyek versenyében Farkas Katalin taktikázott a legjobban. Molnár Barbara tavaly nyert, tavalyelőtt harmadik volt, idén pedig második, így a dobogó összes fokán állt már a Kékes csúcsfutáson. Benkó Gabi tavalyi harmadik helyét egy perccel rosszabb idővel is tartani tudta