2. T-Com Városvédő Futás - Debrecen

DUPLA DEBRECENI DIADAL

Az idén már második alkalommal volt házigazdája a cívisváros a futó-városvédő mozgalmat jelentő T-Com Vivicittá Városvédő Futásnak vasárnap délelőtt. A Loki labdarúgó csapatának első bajnoki címét vasárnap hajnalig ünneplő tömeget az 1250 főt számláló futómezőny váltotta fel a Kossuth téren. A dobogó mindhárom fokára a város kiváló atlétareménységei állhattak fel. A győzelmet a Debreceni Sportcentrum futói Huszti László (9:21) és Pásti Edina (11:05) szerezték meg a 3,4 kilométeres távon. Budapest, Kaposvár és Kecskemét után, a Hajdúság fővárosában is sikerrel zárult az eseménysorozat.

A városvédés eszméjéhez hűen Debrecen nemzetközi hírű jelképe, a református Nagytemplom erőterében gyülekezett már kora reggel a tömeg. A vasárnap reggeli lustálkodás helyett több százan választották családjukkal együtt a mozgással teli aktív pihenést. Voltak, akik a Kossuth téren felállított játékokat próbálták ki és voltak, akik a futás kedvéért húztak sportcipőt. Bárhogy is döntöttek ezen a napon az élmény nem maradt el.

Az élen az egykori korosztályos válogatott atlétája Huszti László diktálta a tempót. A táv első felében még ellenfeleivel együtt utazott, majd a fordító után fokozatosan ellépet a többiektől és a célig már senki sem tudta utolérni. A győztes után öt másodpercen belül eldőlt a további érmek sorsa is, amelyen Otman Nebil és Nagy Ádám osztozott. A lányok versenyét Pásti Edina nyerte, aki egy nappal korábban a kecskeméti T-Com Vivicittán is diadalmaskodott, így kevesebb mint 24 óra leforgása alatt két aranyérmet akasztottak a nyakába. "Ezúttal nehezebb dolgom volt. Tegnap estére belázasodtam, de szerencsére reggelre elmúlt, így a hazai közönség előtt is futhattam. A második helyen Berki Csilla érkezett, míg Kovács Melindának a kecskeméti bronz mellé ismét egy harmadik helyezés jutott.

Az iskolák között kiírt mozgósítási versenyt a városi iskolák között a Vörösmarty Mihály Általános Iskola (152 fő), míg a vidékről érkező közül immár sokadszor Csapó Lajos tanár úr szervezésében 274 fővel (!) a bodaszőlői Zeleméry László Általános Iskola nyerte meg és vihette haza a sportszervásárlási utalványokat.

Legközelebb Székesfehérváron (május 28.) és Veszprém (május 29.) folytatódik a T-Com Vivicittá Városvédő Futás versenysorozata.