|
Fut a cég - 2020
2020-ban ismét 9 fordulós, a legaktívabb cégek, munkahelyi közösségek versenysorozata. A bőséges kínálat mellett a végső sorrendnél a minimum 4 eseményen résztvevő cégeket értékeljük. A kisebb létszámú cégeket úgy ösztönözzük a legalább 4 eseményünkön való részvételre, hogy a végeredménynél a dolgozói létszám figyelembe vételével 5 kategóriában hirdetünk győzteseket.
Fuss, kerékpározz, gyalogolj, ússz vagy triatlonozz kollégáiddal!
A Fut a cég sorozat nem sportegyesületek, alapítványok, társadalmi szervezetek, hanem cégek, vállalatok, intézmények, munkahelyi közösségek versenye, ezért a részvételnél alapfeltétel, hogy a nevezett versenyzők egyéni és páros számoknál teljes mértékben, váltóknál a csapattagok többségében valóban a cég munkatársai, alkalmazottai, azok családtagjai, partnerei, üzletfelei legyenek.
A 2019-es céges eseménysorozat végeredménye ITT >>>>
A CÉGES VERSENYSOROZAT ÁLLOMÁSAI 2020-BAN
- március 5-8. - 13. Spuri Balaton Szupermaraton (érintett versenyszámok: minden 4, illetve 2 napos váltó)
- április 4-5. - 35. Telekom Vivicittá Városvédő Futás (érintett versenyszámok: a szombati váltó és a 7 km-es Midicittá, illetve minden vasárnapi versenyszám)
- május 3. - 13. Intersport Tour de Tisza-tó (érintett versenyszám: 15 km-es túra, 65 km-es tókerülés, görkorcsolya)
- május 24. - 25. ALDI Női Futógála (érintett versenyszámok: egyéni 10 és 5 km, 10 km párban, 3x1,5 km)
- június 14. - 26. K&H mozdulj! félmaratonváltó(minden váltó versenyszám)
- június 27. - 38. Lidl Balaton-átúszás
- augusztus 1. - 11.Velencei-tavi úszónap és túratriatlon (minden versenyszáma)
- szeptember 6. 35. Wizz Air Budapest Félmaraton (érintett versenyszámok: NN Páros Félmaraton, Laufenn Trió Félmaraton és újdonságként egyéni 10 km)
- október 10-11. 35. SPAR Budapest Maraton® Fesztivál (érintett versenyszámok szombaton: Maratonka 2,5 km, SPAR Gyaloglás 2,5 km, Riska Minimaraton 5 km, SPAR 4x2 km váltó, vasárnap SPAR Budapest Maraton Párban és a 4 fős Maratonstaféta)
Regisztráció a Fut a cég sorozatra
A Fut a cég sorozaton való részvételi szándék jelzése a normál nevezési folyamat része és nem jár külön költséggel. A 8 eseményünk érintett versenyszámaira történő nevezéskor a nevezési felületen, vagy a nevezési lapon a "Fut a cég" mezőnél "igent" kell jelölni és a "cégnév" rovatba beírni a cég nevét. A nevezési adatok rögzítését követően így a céges színekben nevezett versenyző, vagy csapat a táv teljesítésével megszerzett részvételi és eredményességi pontjai az adott cég pontszámait gyarapítják. (A pontszámítás szabályait lásd lentebb)
A CÉGES CSAPATOK NEVEZÉSÉRŐL RÉSZLETESEN ITT!!!!>>>
A RÉSZTVEVŐ CÉGEK ÉRTÉKELÉSE, PONTGYŰJTÉS VERSENYENKÉNT
A cég színeiben célba érkező csapatok létszámát, illetve egyéni versenyzők számát (részvételi pont) és a váltó versenyszámok esetében a céges csapatok közötti sorrendet (eredményességi pont) vesszük figyelembe. Részvételi és eredményességi pont is csak az érintett versenyszámokban jár a cégnek az alábbiak szerint:
Részvételi pont Távtípusok és pontszámok A táv típusa Meghatározás Pontszám Hosszútáv Futásban és gyaloglásban átlagosan legalább 11600 méter (ez a Kékes Csúcsfutás hossza), kerékpározásban a 60 km feletti távok, a tóúszás és a túratriatlon L (XL) távja és a Balaton-átúszás (teljes táv). 3 Középtáv Átlagosan 5350 méternél hosszabb, de 11600 méternél rövidebb futás vagy gyaloglás, illetve a 28 km-t (a Velencei-tó-kerülés hosszát) elérő kerékpáros távok, a tóúszás és a túratriatlon M távja 2 Rövidtáv Futás és gyaloglás átlagosan 5350 méterig (ez a Margit-szigeti szigetkör hossza), a 28 km-nél rövidebb kerékpáros számok, valamint a tóúszás és a túratriatlon S távja 1
Az egyéni versenyzők és a csapattagok is az alábbi táblázat szerinti részvételi pontokat kapják:
- Az egyéni versenyzők a táblázat szerinti pontszámmal gyarapítják a cégük pontjait.Az összetett számoknál (10+5 km, 10+5+2 km) az összesített táv számít.
- A csapatoknál az átlagosan megtett táv határozza meg a pontszámot, vagyis pl. a Maratonstafétán és a Wizz Air Budapest Félmaraton páros versenyszámában minden csapattag két pontot kap az átlagosan 10,5 km-es futásért, függetlenül a résztávok felosztásától.
- A csapatversenyeknél és a chipes mérésű egyéni távoknál a beérkezett, a nem mért egyéni rövid futásoknál, gyaloglásoknál, túráknál a benevezett (nem visszalépett) versenyzők után számítjuk a pontokat. Változó létszámú csapatoknál a minimális létszámot vesszük figyelembe (tehát a Balaton Szupermaraton váltóversenyében minden csapat 3 fősnek számít).
- Többnapos versenyeknél az így kapott pontszámot megszorozzuk a versenynapok számával (tehát pl. a Balaton Szupermaraton teljes távjánál 4-gyel).
Eredményességi pont Eredményességi pontok Helyezés Pontszám 1. 20 2. 15 3. 10 4. 7 5. 6 6. 5 7. 4 8. 3 9. 2 10. 1
Az érintett váltó/csapat versenyszámokban a versenyt sikeresen befejező céges csapatok eredményeinek sorrendjében adunk pontot az első 10 céges csapatnak a táblázat szerint.
Az eredményességi pontszámokat nemenként osztjuk. Női csapatnak számítanak a tisztán női csapatok, férfi csapatnak azok, amelyekben legalább egy férfi van. A Telekom Vivicittá Félmaraton Párban és a Wizz Air Budapest Félmaraton Párban kivétel, mert ott női, férfi és vegyes csapatoknak is adunk eredményességi pontot.
Az egyéni versenyszámokban (Intersport Tour de Tisza-tó 15 km-es túra, 65 km-es kerékpár és görkorcsolya, a Telekom Vivicittá Félmaraton és 10 km, a ALDI Női Futógála egyéni 10 és 5 km, Lidl Balaton-átúszás, Velencei-tavi úszónap és túratriatlon, Wizz Aiar Budapest Félmaraton egyéni 10 km, SPAR Budapest Maraton Fesztivál Minimaraton, Maratonka és Gyaloglás) nem adunk eredményességi pontot.
A csapatok sorrendjének megállapításánál a chipes nettó befutóidőt vesszük figyelembe.
ÉRTÉKELÉS A SOROZAT KÖZBEN
A sorozat egyetlen versenyének helyszínén sem tartunk külön eredményhirdetést a céges csapatok között.
Az érintett versenyek eredménylistáiban külön kereshető Fut a céges listák találhatók.
A cégek közötti pontverseny aktuális állása az érintett versenyeket követően 15 nap múlva erre a felületre kerül fel, így a ponttáblázat aktualizálásával folyamatosan nyomon követhető lesz a céges verseny állása is.
Az ötödik eseménytől kezdve az aktuális állásban elöl vannak csökkenő pontszám szerint azok a cégek, amelyek már legalább öt eseményen részt vettek (mivel ezek biztosan benne lesznek az éves értékelésben), mögöttük a többiek (amelyek újabb eseményen való részvétellel előreugorhatnak, ha több pontjuk van). Tehát lehet, hogy egy magasabb pontszámmal rendelkező cég hátrébb kerül, mert még nem biztosította a részvételét az összesített értékelésben.
ÖSSZESÍTETT ÉRTÉKELÉS A VERSENYSOROZAT VÉGÉN
A versenysorozat végén összesített eredményt hirdetünk azok között a cégek között, amelyek a 9 érintett versenyből legalább 4 eseményen szereztek részvételi pontot. Azokat a cégeket, amelyek az előző alap feltételt teljesítették, tőlük bekért információk alapján alkalmazotti létszámuk szerint 5 kategóriába (mikro: 10 fő alatti; kis: 10-49 fő közötti; közép: 50-249 fő közötti; nagy: 250-999 fő közötti; óriás: 1000 feletti) soroljuk. Az 5 kategória I-VI. helyezett, legtöbb pontot szerző cégét díjazzuk a következő év elején megtartott eredményhirdetésen.