Dani Csabáné története

Kezdetben szó sem volt futóeseményekről, csak a családi síeléshez kellett egy kis kondíció, ám tanítványai unszolására 1997-ben rajthoz állt a Libresse Női Futónapon. És innen már nem volt megállás. Egymást követték a versenyek: még ugyanabban az évben elindult (és befutott!) a Nike Félmaratonon, a Kaisers Minimaraton 7 kilométeres távján, 1998-ban ott volt a Matáv Vivicittán, a Dreher Maraton Váltón, a Libresse Női Futónapon, a Nike Budapest Félmaratonon és az Avon Női Világfutáson. Ezt a felsorolást a legcélszerűbb egy satöbbi-vel lezárni, hiszen Dani Csabáné, a BSI törzsfutója évente 5-6 versenyen indul. Legeredményesebb éve a 2001-es volt, amikor sikeres felkészülés után a legjobb egyéni időkkel ért célba és rajthoz állt a Firenze Maratonon is.
S hogy miért jó egy futóesemény? A legfontosabb a biztonság, hogy tudjam, bármi történik is ott vannak a szervezők, az orvosok és segítenek. A BSI által rendezett versenyeken egyformán gondoskodnak az indulókról, legyen az profi vagy amatőr futó. És ez nagyon jólesik!
Dani Csabánénak válogatott sportoló korában a legnagyobb sikert az jelentette, ha legyőzte a páston vele szembenállót. Ma már máshogy gondolja. Futóként rájöttem: az igazi örömöt nem az ellenfél, hanem önmagam legyőzése jelenti.