Etióp győzelem a svájci Giro Media Blenio versenyen

A tavalyi világbajnokság 10.000 méteres negyedik helyezettje, az etióp Imane Merga nyerte a 26. Giro Media Blenio utcai futóversenyt a hétvégén Svájcban. Merga győztes ideje 29:02 volt.

A távot az egyre csökkenő létszámú élboly gyorsuló tempóban tette meg (féltáv 15:20). Merga nem törekedett vezetésre, még akkor is a háttérben maradt, amikor már csak hárman voltak az élbolyban. Merga nem sokkal a táv vége előtt váltott iramot, és a győzelemért végül nagyot kellett sprintelnie. Mindössze három másodperccel előzte meg a második helyre érkező tavalyi győztes kenyai Moses Mosopot és a harmadiknak befutó 3000 akadályon vb ezüstérmes Richard Matelongot.

"Élveztem ezt a versenyt. Ez volt az utolsó teszt számomra az etióp országos bajnokság előtt, ahol 5000 méteren indulok majd." - nyilatkozta a verseny után Merga.

1. Imane Merga Jida (Ethiopia) 29:02
2. Moses Mosop (Kenya) 29:05
3. Richard Matelong (Kenya) 29:05
4. Geoffrey Kusuro (Uganda) 29:28
5. Martin Toroitich (Uganda) 29:33
6. Vasiliy Matvichuk (Ukraine) 30:00

Forrás: Online Edzésnapló