HÁROMEZER-SZÁZ FUTÓ KECSKEMÉTEN

Május 10-én Kecskemét adott otthont immár hatodik alkalommal a K&H olimpiai futónapnak. Bács-Kiskun megye székhelyének emblematikus pontján, a Kossuth téren volt a futóesemény központja, ahol már kora délelőtt gyülekeztek azok, akik teljesíteni szerették volna a város utcáin kijelölt 3,4 kilométer hosszú távot.

Az esemény szpíkerének, Péter Attilának a köszöntője után az olimpiai futónap programját a hatszoros aerobik világbajnok Szentgyörgyi Rómeó indította, aki a McDonald's képviseletében melegítette be az összegyűlteket.

Az átmozgatás után a 3100, a verseny hivatalos kék pólójába öltözött futó felsorakozott a rajtnál, hogy Boronkay Péter paralimpikon triatlonista pisztolylövésére nekiiramodjanak. A startlövés után Boronkay maga is csatlakozott a mezőnyhöz, és teljesítette a futótávot.

A mezőny több mint három percig hömpölygött, mire az utolsó induló is áthaladt a rajtkapun, és kifutott a pályára. A győztesre ezután már nem kellett sokat várni: a dunaújvárosi K&H olimpiai futónap győztese, Honti Attila Kecskeméten is nyerni tudott, 10 perc 30 másodperc alatt teljesítve a távot. Őt Nagy Sándor és Fekete Zoltán követte, ők hárman állhattak fel a dobogóra. A női versenyben a Biacsi-nővérek hamar eldöntötték az első két hely sorsát: Ilona 12 perc 20 másodperces idővel győzött egy másodperccel megelőzve ikertestvérét, Bernadettet. A "bronzérem" is Szegedre került, Fekete Szeréna jóvoltából.

A győztesek után több mint fél órán keresztül érkeztek célba a teljesítők, felnőttek és gyermekek egyaránt élvezték a remek időt és a napsütést. A befutó után jöhetett a levezetés, Szentgyörgyi Rómeó lépett színpadra, és egy lendületes tavaszi tornával búcsúzott a kecskemétiektől. A remekül sikerült 6. K&H olimpiai futónapot az eredményhirdetés és a támogatók ajándékainak kisorsolása zárta.

A K&H olimpiai sorozatának következő eseménye a 16. K&H olimpiai maraton váltó május 17-én, Budapesten lesz.