MEZEIFUTÓ EB: KOVÁCS BENJAMIN A MEZŐNY ELSŐ HARMADÁBAN

A szerb fővárosban 3-4 fok körüli hőmérsékletben kezdték a versenyt a futók, a huszadszor megrendezésre került Spar Mezeifutó Európa bajnokságon.

A programot a juniorok nyitották és az első számban Kószás Kriszta révén már érdekeltek voltunk. A 107 indulót rajthoz állító 4 km-es versenyen a junior pálya EB nyolcadik győri atlétanő a mezőny közepén, az 54. helyen ért célba. Győzött a második egyéni mezei elsőségét megszerző brit Emelia Gorecka.

Az idei EB legtöbb indulóját rajthoz állító futamban, a junior férfiak 6 km-én hat magyar fiatal vette fel a küzdelmet. Kemény kezdés után a legelőkelőbb helyezési számmal/ 34. a jól küzdő Kovács Benjamin teljesítette a távot. A 114 induló között Pápai Márton a 64. - Király István 76. - Szögi István 83. - Magyar Huba 93 .- Zarnóczai Zalán 104. helyen ért célba. Nyert a török Alí Kaya.

"- Elégedett vagyok Kovács Benjivel - fűzte versenyzője teljesítményéhez Tóthné Stupián Anikó edző. - Bátran kezdett, és azt gondolom, hogy nem baj, ha szokja, hogy neki a legjobbak közt a helye. Szögi Isti sajnos reggelre lázzal és torokfájással ébredt. Így is vállalta a versenyt."

A négyfős csapatversenyben a magyar egység a 15. helyen végzett. A 21 értékelt csapat közül a franciák voltak a legjobbak.

"- Meglepően sokan indultak a fiataloknál – kezdte rövid beszámolóját Belgrádból Csoma Ferenc csapatvezető. - Kószás Kriszti bátran kezdett, a táv közepére kicsit már érezhető volt nála, hogy az elég mély a talaj kivett belőle. A tavalyi, szentendrei körülményekben elért idejénél jobb időt futott egy perccel.

Kovács Benjamin is bátran kezdett, végig nagyon jó felfogásban futott, odatette magát. A csapat többi tagja is küzdött a helyezésekért, a két legfiatalabb belekóstolhatott a nemzetközi versenyek légkörébe. Juniorjainknak további pályafutása szempontjából jó tanulóverseny volt ez a mezei EB.

A hat versenyszám egyéni és csapatversenyében a legtöbb első helyet, szám szerint ötöt, Nagy Britannia szerezte. A felnőtteknél spanyol férfi/ Alemayehu Bezabeh és francia női/ Sophie Duarte győzelem született. A 37 országot rajthoz állító EB-n hat ország atlétái vehettek át aranyérmet, 13 nemzet képviselői állhattak dobogóra.

Eredmények:
Férfiak
Európa-bajnok: Alemayehu Bezabeh (Spanyolország) 29:11 perc, 2. Kemboi Polat Arikan (Törökország) 29:32, 3. Andy Vernon (Nagy-Britannia) 29:35
Csapat, Eb: Spanyolország (BEZABEH Alemayehu, MARHUM Mohamed, FERNÁNDEZ Iván, JIMÉNEZ Antonio Dávid, - ABADÍA Antonio, GUERRA Javier) 31, 2.Belgium 49, 3.Nagy-Britannia 60

Nők
EB: Sophie Duarte (Franciaország) 26:34 perc, 2. Gemma Steel (Nagy-Britannia) 26:39, 3. Dulce Félix (Portugália) 26:41
Csapat, EB: Nagy-Britannia (STEEL Gemma, BLEASDALE Julia, HOWARTH Lauren, TWELL Steph, - BROUGH Katie, DEADMAN Lauren) 35, 2.Franciaország 54, 3.Spanyolország 61

Forrás: MASZ]