Tripla deka ironman-27-28. nap

A 27. versenynap győztese Rokob József (ahogy a szurkolók nevezik: "Robokob") lett 12:01:48-as idővel - ez volt sorozatban a 3., összességében pedig 13. győzelme. Mögötte ketten azonos idővel ért be: Szőnyi Ferenc ("Racemachine") a futás vége felé utolérte a második helyen álló spanyol Jose Manuel Lopezt, majd az utolsó pár kört (1 kör kb. 800 m) együtt tették meg és végül egyszerre is lépték át a célvonalat. Idejük: 12:18:13. Negyedikként a svéd Greger Sundin végzett: 12:46:22.

Csak, hogy a fenti időket még jobban tudjuk értékelni: a verseny 21. napján a "30-asokra" ráindítottak egy "sima", tízszeres ironman versenyt. Ők így értelemszerűen a 7. napot teljesítették tegnap, a győztes ideje: 13:01:16 volt, tehát a "30-asok" közt az első 4-be sem került volna be.

A 28. napot (2013.10:05) ismét Rokob József nyerte, sorrendben 4. összességében 14. győzelme volt ez. Ideje: 12:57:21. Másodiknak a combfeszítő izom és Achilles ín gyulladással bajlódó Szőnyi Ferenc ért be 13:10:29-es idővel. Harmadikként a spanyol Jose Manuel Lopez zárta a versenynapot 13:49:05-tel.

A körülmények kicsit tovább romlottak: az idő rendkívül hideg (10-12 fok Celsius körüli), a víz mindössze 15 fokos, továbbá az eső is szemerkélt. Ezen azonban a 29. nap is túltesz: a szakadó esőben a kerékpár- és a futópályán is hömpölyög a víz, valamint a csurom vizes ruházat is komoly nehézségeket okoz.