Zabari János nyerte a Bécs-Pozsony-Budapest ultramaratoni versenyt

Zabari János a zárónapon is első lett a Bécs-Pozsony-Budapest ultramaratoni futóversenyen, így címét megvédve megnyerte az ötnapos viadalt.

Zabari most 10 perccel rövidebb idő alatt teljesítette az utolsó napra kiírt félmaratoni távot, mint tavaly. Mögötte Bogár János másodikként, az élete második Bécs-Pozsony-Budapest versenyét futó Belej Bálint pedig harmadikként ért célba.

Az ultramaratonnak egyéniben két női versenyző vágott neki, s a svéd Frida Södermark gyorsabbnak bizonyult Czibók Ágnesnél.

A csapatversenyben a Dover nyelviskola csapatának két tagja végrehajtotta azt a bravúrt, hogy több mint 300 kilométerrel a lábában, a félmaratoni betétverseny teljes mezőnyét megelőzve ért célba. Józsa Gábor és Oláh Tamás kéz a kézben haladtak át a célkapun. A Dover stafétája mind az öt szakaszt megnyerve szerezte meg a végső győzelmet.

Az egyéni és a váltó kategóriákban közel 250-en álltak rajthoz a 317 kilométeres, három országot érintő, ötnapos ultramaratoni futóversenyen.

Eredmények, 5. szakasz, Budakeszi-Budapest, félmaraton, 21,1 km:
egyéni: 1. Zabari János 1:25:10 óra, 2. Bogár János 1:30:40, 3. Belej Bálint 1:33:59