MOB Sport 21 mezei váltó és terepfutóverseny

Nyári meleg fogadta a Merkapt Sporttelepre érkező futópalántákat és az Őket kísérő szülőket, edzőket a MOB Sport 21 mezei őszi fordulója. Nagy népszerűségnek örvend ez a szakág is, hiszen a gyermekek mezei körülmények között tehetik próbára képességeiket és csapatban futhatnak egymásért. U11 és U13-as korosztály számára kiírt 8*600 m-es ( 2 kör) ill. 8*900 m-es (3 kör) váltóverseny.

Mind az U13 mind az U11-es korosztályban az Ikarus BSE "A" csapatai érkeztek első helyen a célba, a kisebbeknél az UTE és a Csepel, a nagyobbaknál a GEAC és a veresegyházi váltócsapat végzett a 2. ill. a 3 helyen. A résztvevők közöl ugyan hiányzott néhány szakosztály, de újak is kapcsolódtak a programba. A jó hangulatú rendezvényen a verseny szervezői, a MAHFUSZ csapata almával és müzlivel is kedveskedtek a célba érkező gyerekeknek.

3km-en -az idei évben 800 m-en Masters 55-ös korosztályban világbajnoki 4. helyezett Gajdos Tamás is próbára tette magát,miután a délelőtt folyamán a lánya a S21 váltóban futott az Ikarus BSE színeiben.

3 km-en a hölgyeknél Antal Sára ,míg az uraknál Palkovics Áron volt a leggyorsabb. Hosszabbik távon 6km-en magabiztosan Boros Gábor szakította át elsőként a képzeletbeli célszalagot, hölgyeknél Torma Anett állhatott a dobogó legfelső fokára.

Forrás: Terepsport