Empire State Building lépcsőfutó verseny

A 37. alkalommal megrendezett versenykülönlegességet idén 5. alkalommal nyerte meg sorozatban az ausztrál Suzy Walsham. A férfiaknál a norvég Thorbjorn Ludvigsen az utóbbi idők egyik legjobb idejével nyert.

Az 1576 lépcsőt, ami 86 emelet, Thorbjorn Ludvigsen 10 perc 6 másodperc, Walsham pedig 11 perc 57 másodperc alatt tette meg. Walsham további sikere, hogy nőknél még senki nem nyert 4 versenynél többet.

A versenyen idén is komoly kvalifikációs követelményeket állítottak, csak 500 válogatott profi és amatőr futó indulhatott el az épület bejárati csarnokából a hátsó lépcsőn fel a tetőre.

Sportszempontból különlegesség, hogy eddig csak 1 ember volt, aki több alkalommal is 10 perc alatt futott fel a tetőre, ezzel a pályacsúcsot tartva -Paul Crake 2000-2003 között 4 alkalommal győzött 9:53 - 9:33 közötti időkkel. Ez utóbbi az érvényes pályacsúcs.

Forrás: Edzésonline