Nem csak szervezzük: csináljuk is - futottunk a Bécs maratonon

A BSI nem ám afféle lusta bagázs: ha csak tehetjük, mi is úszunk, futunk, kerékpározunk. Most például nem kisebb dolog történt, mint hogy testületileg kivonultunk vasárnapra a Bécs Maratonra, hogy ki-ki a maga tempójában lefussa a klasszikus távot, vagy ugyanezt váltóban teljesítsük. Persze, ha már ott voltunk, természetesen egy standdal is megjelentünk mint versenyszervező, de a lényeg most a futásé volt.

A rekordlétszámmal megrendezett jubileumi 30. Bécs Maratonon az idén megszokotthoz képest elég meleg idő várta a futókat, egyesek szerint végre tavaszi idő volt, mások szerint túl meleg. Azonban a győztes kenyai Henry Sugutnak (2:08:19), és a szintén kenyai női győztes Flomena Cheyech-nek (2:24:34) aligha volt panaszra oka - előbbi ráadásul a második ember, aki ezt a versenyt harmadszor is meg tudta nyerni.

A BSI különítménye ezalatt különböző tervekkel és célokkal elindult, és becsülettel szintén teljesítette a távokat, volt, aki sokkal jobban is, mint várta.

Grafikusunk, Markovics Márk pl. jó félórát javított eddigi legjobbján. "A cél helyszíne varázslatos volt, ekkora tömegben maratont futni óriási élmény." - mondta 3 óra 29 perces célbaérkezése kapcsán. Csilla, a Spuri Futóbolt tanácsadója is hatalmas egyéni csúcsot futott, 3:18-as idejével pár másodpercre maradt le Tamás Krisztián marketingvezetőnk mögött, aki az egyedülálló tésztaparty-t, a gyönyörű útvonalat és a (helyenként túl nagy) tömeget emelte ki az egész versenyből.

Lakatos Istvánnak elmondása szerint ezen a vasárnapon köszöntött be a tavasz, 3:45-ös futást tervezett, és a hangulat megtette a hatását: 3:44:11 lett a vége. A marketing részleg elég nagy számmal képviseltette magát a maratonon, hiszen Krisztián és Pista mellett Pálfi Lívia is futott egy jólesőt, aki imád ebben a városban futni, bár most egy kicsit hirtelennek érezte a friss erővel támadó tavasz melegét. Szoó Attila, a nemzetközi marketinges guru is futott egy jót, ideje 3:43 lett - hogy ez hogy sikerült, ahhoz elég legyen egy fél mondat az ő értékeléséből: "A tészta party nagyon állat volt..." - nos, így könnyű!

Nagy Tibi is futott egy jót, illetve Kocsis Árpád ügyvezető-versenyigazgató is kocogott egy jó kis félmaratont edzés gyanánt.

A váltó is kitett magáért, Markovich Gyöngyi, Petrik Éva, Válas Péter (a nevezés munkatársai) és Máth István (ügyvezető-versenyigazgató) remek csapatot alkottak, s váltóban rohantak végig a távon. Végül aztán mindenki nyakában ott ragyoghatott az érem.

Gratulálunk mi, itthon maradottak mindenkinek!