Deena Kastor is részt vesz az USA legnagyobb női félmaratonján

Az amerikai félmaratoni és maratoni csúcstartó, Deena Kastor is rajthoz áll az április 14-én épp 10.alkalommal megrendezésre kerülő More Magazine/Fitness Magazine Női Félmaratonon, a new york-i Central Parkban.

Ez a verseny, az ország legnagyobb, kizárólag nők számára rendezett félmaratoni futóversenye, amelyen Sally Meyerhoff 2010-es fitnesz bajnok és a New York Road Runners tagja emlékére alapított díjat és 1000 dollárt kap a győztes.

Deena Kastor 2004-ben olimpiai bronzérmes volt, maratoni csúcsa 2:19:36 amivel ezidáig ő az egyetlen amerikai nő aki 2:20-on belül tudott futni. Félmaratoni csúcsa 1:07:34, ez amerikai országos rekord egyben. Kastor februárban töltötte be negyvenedik évét! A március 17-i Los Angeles Maratonon harmadik lett, egy héttel később pedig 34.helyen ért célba a mezei VB-n.

Nyilatkozatában elmondta, örömmel vesz részt a versenyen és megtisztelőnek tartja, hogy együtt ünnepelheti kedvenc sportját sok más nővel akik inspirálták őt, hogy 40éves édesanyaként is aktívan versenyezzen.

Forrás: Edzésonline