Magyar hegyifutó siker Németországban

A Salomon cég által támogatott, 2012-es maratoni országos bajnok, Hegyifutó Vb 26. helyezett Merényi Tímea extrém körülmények között mérette meg magát.

A verseny 5,3 km hosszú távján 830 m szintemelkedést kellett legyőzni, végig - csak felfelé haladva- 790 méterről 1620 méterre kellett feljutni, ami 15,7%-os átlag szintemelkedést jelent.

Tíz ország hegyifutói képviseltették magukat a 3000 Euro összdíjazású nemzetközi versenyen, amelyet már 10. alkalommal rendeztek meg a festő szépségű Wallbergben, nem messze az osztrák határtól.

A női győztes a tavalyi Hegyifutó VB-n U20-as korosztályban ezüstérmet szerzett Julis Lettl lett, aki most is pályacsúcsot futott(37:04), míg a férfi győztes a rutinos, profi hegyifutó specialista lengyel Andrzej Dlugosz is nagyon közel futott a pályacsúcshoz (31:17).

Merényi Timi a BHSE kiválósága kitűnően helyt állt és értékes 3. helyet szerzett 39:51-es időeredménnyel.

Forrás: Edzésonline