Orosz bajnokságon tesztelték az atlétikai VB maratoni pályáját

Az augusztusi atlétika világbajnokság leendő pályáján rendezték a hétvégén az orosz maratoni bajnokságot, egyben tesztelve a pályát a nemzetközi viadal előtt. Rendezői főpróba is volt ez, tesztelték a versenybírák, önkéntesek, frissítők tevékenységét, a doppingellenőrzés menetét, biztonsági intézkedéseket, stb...

A VB-re augusztus 10-18 között kerül sor, a női maratont az első napon futják,helyi idő szerint délután kettőkor, míg a férfiak az utolsó előtt napon, délután fél négykor mérkőznek meg.

A táv első 600 méterét a Luzhniki Stadionban futják majd, utána a Kreml felé veszik az irányt és a folyóparton tesznek meg 4 kört, majd az utolsó 300 méter és a befutó ismét a stadionban lesz.

A múlt szombati hivatalos tesztversenyen 43 férfi és 27 nő állt rajthoz.
A férfiak közt a győzelmet, és az országos bajnoki címet, a 21 éves Artyom Aplachkin szerezte meg 2:15:23 eredménnyel, míg a hölgyeknél Marina Kovalyova lett a bajnok 2:35:03 idővel. A versenyzők elsődleges célja a VB kvalifikációs szint megfutása lett volna, ám sajnos ez senkinek nem sikerült. (Az orosz standardok szigorúbbak az IAAF szinteknél, férfiaknál 2:13:00 (az IAAF szint 2:17:00), a nőknél 2:30:00 (IAAF 2:43:00).

Eddig 4 orosz atléta kavlifikálta magát maratonfutásban a VB-re (Aleksey Reunkov és három nő, Alevtina Biktimirova, Mariya Konovalova, Albina Mayorova), de a hivatalos csapatösszeállítást még nem hozták nyilvánosságra.

Forrás: Edzésonline