Boronkay Péter Ironman, Csomor és Halász első a svájci Ironman versenyen

Négy éve a nagyatádi arénában már a nevezettek között volt az Ironman távon Boronkay Péter, az Agria AKTK Bátorfi Team versenyzője, de ekkor egy kulcscsonttörés megakadályozta a rajthoz állást. Ezután Péter a nemzetközi színtéren csatározott, Európa-, majd világbajnoki címeket szerzett a paratriatlonisták mezőnyében.

A tavalyi Mallorca 70.3 féltávú versenyen kapott meghívást élete első Ironman távú versenyére, ahol 11:21:25 órás idővel sikeresen teljesítette élete első hosszútávú triatlon versenyét.

Csomor Erika a kilencedik helyen jött ki a női mezőnyben a vízből 1:02:12-es idővel, majd a harmadik legjobb kerékpáros idővel át is vette a vezetést, amit a végére meg is tartott. Sőt, az utolsó szakaszon kiváló futóteljesítményével, tovább növelte az előnyét, magabiztosan nyert a profi mezőnyben és abszolút első helyen ért célba a női mezőnyben 9:20:16-tal. Második helyen a német Bella Bayliss 9:25:54-gyel ért célba, míg a bronzot a svájci Simone Brandli szerezte meg 9:30:58-as idővel.

Halász Annamariért is izgulhattunk, hogy sikerül-e korosztályos győztesként végeznie a versenyen. 13. helyen jött ki a vízből (01:15:19), de a kerékpáros pályát ugyanúgy, mint Era legjobb kerékpáros idővel az első helyen végezte. A korosztályában a versenyt 10:17:14-es idővel megnyerte! Csőke Balázs a futás elején feladni kényszerült a versenyt.

Forrás: Sporthírügynökség