Első nap a Junior VB-n - Gönczöl Máté az elődöntőben

Barcelonában megkezdődött a Junior VB. A nyitónap délelőttjén két rövidgátasnak szurkolhatott a magyar csapat, közülük a még ifjúsági korú Szűcs Valdó futamában, szoros versenyben az ötödik helyen végzett/ 14,32 -2,1w, társa, Gönczöl Máté parádés célba érkezéssel, másodikként - hellyel - továbblépett a szerdai elődöntőbe/ 13,89 - 1,3w. Az esti programban a 18 éves, a váltóval az EB-t is megjárt,Bartha Dávid volt az első magyar induló, aki a 400 méter ötödik előfutamában a hetedik helyen fejezte be versenyét/ 48,32 mp.

Balszerencsés volt a diszkoszvetés/ 1,75 kg selejtezőjében a szintén első éves Szikszai Róbert, aki 56,51 méterrel az első nem továbbjutó dobó volt. A felnőtt szinten is top eredményekkel rendelkező futókat rajthoz állító 10000 méteres versenyben 35 induló között a 21. helyen végzett Tóth Áron/ 31:50,25 p.

Jó szállásunk van, közel lakunk a stadionhoz - mondta még délelőtt Molnár Ferenc up.szövetségi kapitány. - Az elhelyezés, étkezés is jó és az időjárás is.

A versenyek az Eurosport csatorna napi műsorrendje alapján megtekinthetők.(ml) Eredmények / rajtlisták