Ismeretlen futó győzött a japán Taniqawa Mari félmaratonon

Igazi meglepetésgyőzelmet aratott a gyakorlatilag ismeretlen egyetemista Hideyuki Ikegami a vasárnap megrendezett 15. Taniqawa Mari félmaratonon. Az ifjú tehetség két és fél perce egyéni csúcsot futva, megelőzte a címvédő Yuki Kawauchit és az előző év bajnokát is.

Az ifjú tehetség féltávnál robbantott és lerázta a bajnokokat, egyedül futva a táv második felét az élen. 1:03:09 eredménye pályacsúcs, a második helyen befutó - helyi legendának számító - Kawauchi-ra is több mint egy percet vert.

Az ismeretlenségből előlépő Ikegami egyetemi évei alatt 10 000 méteren versenyzett sikerrel, de mindig maratonistának készült. Jelenleg a független olimpikon Arata Fujiwara Team Arata nevű csapatánál edz.

Ez már a második győzelme volt az évben, újév napján egy helyi 10km versenyen lett első 30:55-tel.

Forrás: Edzésonline