Szilveszteri maratonfutás -38 fokban

Borisz Fjodorov orosz ékszerész sok negszállott futóhoz hasonlóan, futással ünnepelte az újévet, de nem akráhogyan. A Föld leghidegebb lakott területén, szibériai Ojmjakon községben indult egy laza maratoni távra -38 fokos hidegben.

Fjodorovnak ez volt az első maratonja, de elmondása szerint biztosan nem az utolsó. Az extrém hidegben 5 óra 8 percre volt szüksége a táv leküzdéséhez. Úgy nyilatkozott, nem is volt olyan hideg (érkezésekor még -45-ben edzett) ezért szeretné majd megpróbálni még alacsonyabb hőmérsékletben is.

A nehézséget a megfelelő öltözet kiválasztása jelentette, amely megfelelő védelmet nyújt, de mozogni is kényelmes benne. Szerencsére, a hagyományosan újévkor családi körben ünneplő helybeliek közül többen is hajlandók voltak kimerészkedni és segítették, várták őt a célban. Biztonsági és praktikus okokból egy oda-vissza félmaratoni távot futott Ojmjakon és a szomszédos Tomtor között.

A Föld leghűvösebb maratonjaként egyébként az Északi Sark Maratont tartják, amely hivatalos futóverseny. Tavaly a mérések szerint -28 fokban futották.

A hidegtűrésben a Jégember, Wim Hof viszi a pálmát, ő rövidnadrágban, mezítláb futott félmaratont a sarkkörön túl.

Forrás: Edzésonline