Magyar győzelem a Schneeberg terepfutáson

Magyar siker született a Schneeberg terepfutó versenyen, az ausztriai Puchbergben. Paál Emőke szerezte meg a női abszolút verseny győzelmét, a férfiaknál pedig Pálfy Márton a 4. helyen ért célba, alig maradva le a dobogóról.

A verseny évek óta nagy népszerűségnek örvend, hiszen gyönyörű helyen megrendezett nehéz, de nem extrém terepfutás.

Táv: 32 km Szint: 2400 m

A fogaskerekű vasút előző versenyben szintén szereztek aranyérmet a magyar futók - Kovács Réka a nők között 01:19:20 idővel megnyerte a felnőtt nők versenyét, ezzelaz abszolút 4. helyen ért célba.

Ebben a versenyben idén a vasút győzött 00:48:21 idővel, a leggyorsabb férfi Mamo Petro 00:53:13 idő alatt tette meg a 10 km távot, amelyen több, mint 1500 m szintemelkedést kellett legyőzni.