Makau elveszített egy félmaratont Spanyolországban

Miközben arra készül, hogy kimagasló teljesítményt nyújtson a London Maratonon, és lenyűgözze az olimpiai választóbizottságot, az uralkodó maratoni világbajnok, Patrick Makau kikapott a Granollers Félmaratonon a spanyol Carlos Castillejo-tól - igaz, csak 3 másodperccel.

A 4 fokos hidegben megtartott versenyen az első 5 kilométeren egy spanyol trió, Rafael Iglesias, Jaume Leiva és Castillejo vezették a mezőnyt. Közvetlenül mögöttük a jelenlegi maratoni Európa-bajnok, Viktor Rothlin futott, és 4 másodperces hátrányban egy nagyon kenyai csoport haladt, köztük Makau.
10 kilométernél egy kenyai páros, of Bernard Kitur és Luka Kanda átvették a vezetés, 1 másodpercre követte őket Castillejo, Makau és honfitársa, Hillary Kipchumba. A hátralévő kilométereken a négy kenyai felváltva vezetett (15 km: 45:40, 20 km: 59:46), de egy pillanatra sem tudták lehagyni Castillejo-t.

Az utolsó 500 méter nagyon izgalmasra sikerült, amikor a hazai versenyző, Castillejo - aki alig néhány kilométerre lakik a helyszíntől - képes volt kiugrani és 1:02:37-tel elsőként robbant be a célba. Makau 1:02:40-nel szerezte meg a második helyet.

Castillejo-nak már biztosította a helyét a spanyol olimpiai csapatban, amikor decemberben megnyerte a hazai bajnokságot 2:10:02-vel, élete első maratonján.
A 26 éves Makau kemény ellenfélnek nevezte Castillejo-t, és azt mondta, a hideg időjárás nem igazán votl ideális számára.

A hölgyeknél is szoros volt a verseny, a kenyai Beatrice Chepchumba 1:12:42-vel ért célba, csupán egy másodperccel megelőzve honfitársát, Antonina Rutto-t.