Rómában Florence Kiplagat győzött, Papp Krisztina hetedik lett

Vasárnap a 36. Roma Ostia Félmaratont Florence Kiplagat, a 2011-es Berlin Maraton győztese nyerte meg 1:06:38-as idővel. Papp Krisztina 1:11:14-gyel a hetedik lett.

A négy afrikai futó, Kiplagat, Kiprop, Tsegaye és Imana 31:56 alatt futotta a 10 kilométert. Ezután Kiplagat elhúzott, és a 15. kilométerre 7 másodperces előnyt szerzett honfitársával, Kiproppal szemben.
Kiplagat 1:06:38-as ideje egyéni csúcs, ráadásul ezzel az idővel a harmadik helyre lépett előre a leggyorsabb női félmaratonisták sorában Mary Keitany (1:05:50) és Lornah Kiplagat (1:06:25) után.

A férfiaknál a szintén kenyai Philemon Kimeli Limo 59:30-cal győzött, ez az olasz földön valaha futott leggyorsabb félmaratoni idő.
Philemon Limo 10 kilométernél már 6 másodperccel vezetett honfitársa, Kiprop Limo előtt. 15 kilométernél már 22 másodpercre növelte az előnyét Dechasa Leche előtt, aki közben megelőzte Kiprop Limot 3 másodperccel.