MERÉNYI TÍMEA ÍTÉLETIDŐBEN GYŐZÖTT A LJUBLJANAI NEMZETKÖZI FÉLMARATONON

A ljubljanai félmaraton versenyen Merényi Tímea (AS TEAM) magabiztos futással érkezett elsőként a célba. Teljesítményének értékét növeli, hogy igazi ítéletidőben kellett lefutnia a 21 km-es távot 2060 nő között.

A Magyar Hegyi- és Terepfutó Szövetség (MAHFUSZ) versenyzője a rajttól kezdve kezében tartotta a kezdeményezést, minden támadást taktikusan és jó erőbeosztással vert vissza, így győzelme az utolsó 5 km-en már nem is volt kérdés.

A férfi félmaratont Mitja Krevs (1:09:20 – SLO) nyerte, Soltész Tamás (1:13:57 - AS TEAM) a 10. helyen érkezett célba.

A maraton győztesei Berhanu Shiferaw (2:09:40 - ETH) és Worknesh Tola (2:30:45 - ETH), de a dobogó minden fokán afrikai futó állt. A női maratonon Hakkel Tünde a 12. helyen érkezett célba (180 női induló között).

A nagyszabású versenyen közel 15.000 versenyző érkezett célba (köztük 38 magyar futó), a 0 fok körüli hőmérséklet, a havas eső és a jeges szél ellenére.

Az idei magyar maratoni bajnoknő mégis elsősorban terepen érzi magát elemében, 2013-ban komoly versenybeosztása van a rangosabb terepfutó versenyek dátumaival.