SIKERES DIÁKOLIMPIA A PUSKÁS STADIONBAN

Az idei tanév első atlétikai Diákolimpiai döntője, az Ügyességi és Váltófutó csapatbajnokság (III.-IV. és V.-VI. korcsoport) október második hetében került megrendezésre a Puskás Ferenc stadionban.

A rendezvény az atlétika fontos versenyformája. A résztvevő iskolák versenyszámonként 5 versenyzőt készítenek fel /váltószámokban 4, illetve 10 főt/. A döntőbe jutás és a bajnoki címért folyó verseny mellett kiemelkedő fontosságúak a megyei szintű versenyek, ahol a sportágat igazi tömegek képviselik.

A megyei előversenyeken nyolc olyan versenyszám volt, amelyben a résztvevő csapatok száma 100 felett volt, és jó néhány további számban megközelítette azt. Az ügyességi számokban közel 5700, a váltószámokban közel 2800 versenyző állt rajthoz a megyei és budapesti előversenyeken.

Mindhárom pontverseny nyílt volt a verseny kezdete előtt. A meghívások alapján négy-öt iskola is esélyesnek látszott.

A "Kovács Csaba" pontversenyt az egyenletes teljesítményt nyújtó kecskeméti Széchenyi városi óvoda és Ált. Isk. nyerte.
A "Christián László" vándordíjat a nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium vehette át.
A "Dr.Irányossyné Vértessy Katalin" vándordíjat a szolnoki Széchenyi István Gimnázium nyerte, a legegyenletesebb teljesítményt nyújtva a vetélytársak közül.