Spartathlon volt a hétvégén

Négy magyarországi és egy szlovákiai magyar teljesítette az eddigi egyik legnehezebb Spartathlont. A rendkívüli melegben, 23%-os teljesítési arányt értek el az indulók.

Rudolf Tamás első próbálkozásra a 7. helyen ért célba, őt követte Lubics Szilvi (Kanizsai Futóklub), a tavalyi női győztes, aki idén 3. lett (abszolút 13.), a verseny 30 éves történetének 13. legjobb női idejével.
Lajkó Csaba, alias Pecsenye, székesfehérvári futónagykövetünk 8 percet javított a tavalyi idején, s ez 12 hely előrelépést ért az eredménylistán - 18. lett.
Lőw András tizenötödször ért célba, személyesen az egyik legnehezebb versenyét teljesítve. Ő a három ember egyike, aki megszakítás nélkül 13 egymás utáni évben teljesítette a 245,3 kilométert és az egyetlen a világon, akinek esélye van jövőre megdönteni ezt a rekordot. Iramfutónk lesz a Spar Maratonon.
Végül Bögi Sándor Szlovákiából pár perc eltéréssel a tavalyi idejét futotta sokkal nehezebb körülmények között - neki ez a 130. helyről a 68. helyre való előrelépéshez volt elég. 310 indulóból.