Vasárnap Standard Chartered Hong Kong Marathon

A 15. Standard Chartered Hong Kong Marathon-ra 65.000 futót várnak február 20-án. A maratoni távra megtelt a 10.000 fős létszámlimit.

Az eseményt 1997-ben rendezték meg először, közvetlenül az előtt, hogy Hong Kongban levonták volna a brit lobogót, és visszacsatolták volna Kínához. Ennek szellemében az akkori útvonal a kínai Shenzhen-ig vezetett. A 15. jubileumi maratont már teljes hosszában a Hongkong Különleges Igazgatású Területen szervezik, Kowloon-tól a Hong Kong szigeten lévő Victoria Parkig. Az új útvonal érdekessége, hogy a mezőny áthalad majd az 1975 méter hosszú Western Harbour Alagúton, és ennek ellensúlyozásaként a 2,2 kilométeres Tsing Ma függőhídon is.
A tavalyi 60.000 fős rekord résztvevői létszám után idén már 65.000 futót várnak, és az esemény történetében először fogadták el 10.000 maratoni nevező jelentkezését. 37.000 futót várnak a 10 kilométeres távra, 18.000-et a félmaratonra.

A pályarekordot 2.14.57-tel a kétszeres győztes kenyai Cyprian Kiogora tartja, aki a hétvégén visszatér, hogy mesterhármast érjen el. A hölgyeknél a kínai Dai Yan Yan volt a leggyorsabb eddig, 2.34.41-et futott 2005-ben.
A helyismeret biztosan segíteni fogja Kiogorát és a másik korábbi győztest, John Tubei-t, de a mezőnyben a leggyorsabb ember a szintén kenyai Raymond Kiplagat lesz, aki tavaly Barcelonában 2.09.23-at futott.
Visszatér a mezőny leggyorsabb hölgye, az orosz veterán, Lyubov Denisova is (2.25.18), aki már kétszer nyert Los Angelesben. De várhatóan megküzd majd vele a győzelemért a fiatal etióp trió, Meseret Legesse, Nagash Letay és Serkalem Abraha, valamint a kínai Zheng Wenrong is.
A hétvégére hűvösebb időt ígérnek, reggel 5 és 7 között, amikor a versenyek kezdődnek, 12 fok várható, és a befutókra sem melegszik 16 fok fölé.