A szél és a futók is süvítettek Siófokon

Három versenyszámban, párosban és egyéniben is rajthoz állhattak azok, akik szombaton Siófokra érkeztek a 12. K&H mozdulj! Balaton maraton és félmaratonra.

Az őszi - sőt, az egész éves - futószezon kiemelkedő záróeseményeként rendezzük meg a 12. K&H mozdulj! Balaton maraton és félmaratont. A kétnapos siófoki eseményen a 42 kilométeres klasszikus távot három részletben lehet teljesíteni, ám ezeken a versenyszámokon - szombat délelőtt harmadmaraton (14 km), szombat délután hatodmaraton (7 km) és vasárnap délelőtt félmaraton (21 km) - külön is rajthoz állhatnak a futók, egyéniben és párosban is. Ráadásul szombaton egy különálló félmaratoni versenyszám is színesítette a programot.

A szombati nap első versenyszáma, a harmadmaraton rajtjakor délelőtt 10 órakor 11 fokot mutatott a hőmérő. A szélvédett helyeken ideális futóidő mellett zajlottak a nap eseményei, ráadásul javarészt a nap is sütött, ám az erős szél jócskán nehezítette a futók és a szervezők dolgát is: a parti úton a Balaton hullámai néhol kicsaptak, s a frissítőpontokat is háborgatta az időjárás.

A harmadmaratonon egyéniben Halász Ádám volt a leggyorsabb (00:54:14), a párosoknál pedig a TAC-FIÚK (Labossa Döme és Michl Sebestyén, 01:02:07). A maratont három részletben teljesítők között egyéniben Soós Dánielé lett a legjobb idő (00:47:08), párosban pedig a Kó-Sza Huncut Futópáré (Kolonics Tamás, Szatmári Adrienn, 00:51:52). A maratont három részletben teljesítők ezt követően 16 órakor álltak rajthoz a hatodmaratonon, a résszint félhomályban zajlott versenyszámon is Soós Dániel volt a leggyorsabb (00:22:22), s így már két és fél perces előnnyel várhatja a vasárnap délelőtti folytatást. A párosoknál a Kó-Sza Huncut Futópár áll az élen, míg azok között, akik csak ezt a versenyszámot teljesítették, Marx Bálinté volt a legjobb idő: 0:26:35.

A kettő között 12.30-kor indult a különálló félmaratoni verseny, amelynek rajtjánál Lapos Gábor, a Siófoki Közös Önkormányzati Hivatal képviselője nyomta meg a kürtöt. Ez volt a legnépesebb szám, csaknem 1700-an érkeztek célba. Közülük a leggyorsabb Németh Gábor volt, aki 1 óra 12 perc és 52 másodperc elteltével szakította át a célszalagot. A párosok versenyében a Duna Aszfalt Tiszakécske nevű duó (Medovárszky Zoltán és Csernus Csaba) futott be elsőként.

Ám a futáson kívül számos ok volt még a vidámságra: délután a legbátrabbak - hiába a hatalmas hullámok - fürdést rendeztek a Balatonban, este pedig táncos mulatság veszie kezdetét, amely előtt a Spartathlon-győztes Lubics Szilviával zajlik egy érdekes beszélgetés. (A családjával együtt érkezett kiválóság természetesen rajthoz is állt a versenyben.) Emellett aki akarta, forralt borral vagy teával tehette még hangulatosabbá a hétvégét.