A pesti maraton győztese a Balatonnál is a leggyorsabb volt

12. K&H mozdulj! Balaton maraton és félmaraton vasárnap kellemes időben, félmaratoni versennyel zárult Siófokon. Összességében 5600 nevezőt számláltunk.

A szombati napon tapasztalt szeles időjárás után vasárnap már jóval barátságosabb időjárás uralkodott Siófokon, a 11 órai rajtnál 11 fokot mutatott a hőmérő. Ekkor a maratont három részletben teljesítők, valamint a csak emiatt a versenyszám miatt ideérkezők vágtak neki a félmaratonnak. A rajtkürtöt háromszor is megnyomta a Siófoki Közös Önkormányzati Hivatal képviseletében Mezőfi Józsefné tanácsnok asszony, hiszen három szakaszban indult el a mezőny.

A szombati vonalvezetéstől eltérően ezúttal nem két azonos kört kellett futni, a versenyben résztvevők előbb a város kisebb, az őszi falevelektől különösen hangulatos utcáin, majd a Balatonparton is elhaladtak. A leggyorsabban Varga István ért célba, ideje 1:11:43. Őt - Soós Dániel után - Beda Szabolcs és Csikós Csaba követte, a hölgyeknél Balázs Eliza Adrienn volt a leggyorsabb (1:30:08).

Az összetett versenyben Soós Dániel - aki bő egy hónapja a SPAR Budapest Maraton®-on is diadalmaskodott - megőrizte szombaton összegyűjtött tetemes előnyét, s végül 2 óra 22 perc és 23 másodperces összeredménnyel teljesítette a K&H mozdulj! Balaton maratont. (Összehasonlításképpen, Budapesten egyhuzamban 2:25:18-at futott.) A hölgyek mezőnyében Martinák Anikó zárt az élen, aki az első nap után még 12 másodperces hátrányban volt Szentpéteri Diánával szemben, ám Anikónak sikerült az élre ugrania, míg Diána végül az ötödik helyen végzett.

A három versenyszámot - harmadmaraton, hatodmaraton, félmaraton - párosban is lehetett teljesíteni, a leggyorsabban ez a Kó-Sza Huncut Futópárnak (tehát Kolonics Tamásnak és Szatmári Adriennek) sikerült. Idejük: 2:37:26.

Összességében 5600 nevezőt számlált az esemény, amelynek a siófoki aranyparton fekvő Erzsébet Szálloda és környéke adott otthont. Vasárnap a párizsi terrorcselekmény okán a rajt előtt egy rövid időre elcsendesedett a mezőny, a futók és a szurkolók némán emlékeztek az áldozatokra.