Kálovics nyolcadik lett Sevillában

A nyolcadik helyen végzett a vasárnapi, spanyolországi hagyományos mezeifutó-viadalon Kálovics Anikó, aki január 6-án címvédőként diadalmaskodott az év első komoly versenyén, az 53. Campaccio San Giorgio sur Legnano viadalon, Olaszországban.

Anikó a 28. alkalommal kiírt, Cross de Itálica elnevezésű sevillai eseményen öt kenyai és két holland mögött, a győztestől bő egy perccel elmaradva érkezett be a célba.

A nőknél - 8 kilométeres távon - Linet Masai, a 10 ezer méter világbajnoka nyert, a férfiaknál, akikre 11,2 km-es pálya teljesítése várt, szintén kenyai végzett az élen Leonard Komon, a legutóbbi mezeifutó-vb negyedikje révén, de a dobogó többi fokát is az afrikai országot képviselő sportolók foglalták el mindkét nemnél.

A versenyen mintegy háromezren álltak rajthoz.