Junior és U23-as ob: több mint hatszáz nevezés

A hétvégén a Miskolci Atlétikai Centrumban két korcsoport, a juniorok és az utánpótlás U23 korúak országos bajnokságára kerül sor. A díszvendég Tábori László lesz.

A június 27-28-án megrendezésre kerülő, öt évfolyamot átfogó ob-n 74 versenyszám szerepel a programban. A juniorok (18- 19 évesek) 36 bajnoki számára 356 nevezés érkezett (209 férfi, 147 női). Az U23 korúak (20-21-22 évesek) 38 ob-számára 274 egyéni (157, 117) és 15 váltó (12, 3) nevezést regisztrált a szövetség.

A jelzett atléták között a síkfutók képviselik a nagyobb létszámot. A bajnokságok keretében pályára lépnek többen, akik már a felnőtt válogatottban is szerepeltek; láthatóak lesznek a korcsoportos világversenyek dobogósai és az Egyesült Államokban tanuló, az ottani versenyeken figyelemre méltó eredményeket elért fiatalok is.

A verseny díszvendége a Kaliforniában élő korábbi kiváló atléta, a többszörös világcsúcstartó középtávfutó, Tábori László. A kezdési időpont: szombaton 12 óra, vasárnap 10óra.

A bajnokság keretében emlékversenyekre is sor kerül. Az U23-as férfi 3000 m-es akadályfutás győztese a Jeszenszky László emlékére felajánlott serleget; a korcsoport férfi távolugrásának győztese a Pálóczi Gyula emlékére felajánlott serleget; junior női gerelyhajítás győztese a Budavári Éva emlékére felajánlott vándorserleget veheti át.