Tűző nap és sok-sok induló - véget ért a 7. E.ON Délibáb Sportnap

Kiváló hangulatú sporteseménnyel ért véget a BSI tavaszi-nyári futószezonja: a 7. E.ON Délibáb Sportnapon 1700-an bringáztak, túráztak és futottak a Hortobágyon.

A puszta idén is kánikulával várta a sportolókat: napközben 35 fok volt a rónán, ahol a korábbi, hetekig tartó esőzések miatt némileg módosult a távok útvonala. A Hortobágyon több helyütt állt a víz, de valamennyi távot ettől függetlenül teljesíteni lehetett.

Reggel 9 órakor az 56,8 és 28,6 kilométeres kerékpáros távok mezőnye rajtolt, őket a bringás túrázók követték. A hosszú táv leggyorsabb teljesítője a férfiaknál a diósdi Németh Miklós volt, 1:55:28 alatt ért célba. A nőknél ugyanezen a távon a fővárosból érkezett Bartos Judit lett a győztes 2:26:22-vel. A rövid távon a csákvári Molnár Zoltán 1:02:13-mal lett a leggyorsabb, míg a nők közül a kazincbarcikai Pásztor Petra Ágnes győzött, ideje 1:32:40 volt.

A kerékpárosok után a teljesítménytúrázók vágtak neki a Hortobágynak a 22,7 kilométeres távon. Időközben a Mátai Ménes bemutató lovaspályánál lévő versenyközpontban egyre nagyobb lett a nyüzsgés: érkeztek a kerékpárosok, rajtoltak a túrázók, szállingóztak a délutáni rajtokra váró futók. Két alkalommal lovasbemutató színesítette a programot, és változatlanul nagy volt a hőség.

Délután 3 órakor - egy órával a gyaloglók elrajtolása után - megindult a félmaraton mezőnye a puszta felé. A 21,1 kilométert teljesítőkhöz aztán folyamatosan csatlakoztak a 14 és 7 kilométeren futók. A versenyközpontból nagyszerű látványt nyújtott a sok-sok futó, amint szinte körbeölelte Mátát. A félmaraton férfi győztese Beda Szabolcs lett 1:18:19-es idővel. Az első kör után ugyan még nem ő vezetett, de aztán az élre tudott állni. A nőknél Vass Vera nyert, 1:30:28-as időt futott.

A futótávok célba érkezői után eredményhirdetés és nyereménysorsolás zárta a nyári sportnapot. A Hortobágyról valószínűleg minden futó, bringás és túrázó elégedetten távozhatott még akkor is, ha a korábbi és a mai napi időjárási körülmények miatt jóval nehezebb volt a távok teljesítése.

A BSI tavaszi-nyári futószezonja tehát a 7. E.ON Délibáb Sportnappal véget ért, ősszel a szeptember 4-i Metropol Reggeli Futás lesz majd az első futóesemény.