FUJINAGA NYERTE A NAGOYA NŐI MARATON

Napos időben, 12 fok körüli hőmérsékletben rendezték meg a hétvégén Japánban a 2009-es Nagoya női maratoni versenyt. A lüktető iramú versenyben a táv közben többször lemaradó, de mindig visszakapaszkodó Yoshiko Fujinaga nyert, 2:28:13-as idővel. Ezzel a győzelemmel Fujinaga kvalifikálta magát a berlini atlétika vb-re.

A versenyen nem voltak hivatalos iramfutók, így a versenyzők maguk diktálták a tempót. Az első 5 km 17:40 lett, 10 km-nél 34:34-es, 20 km-nél 1:09:17-es idővel futott át a vezető négyes: a kínai Bai Xue, a kenyai Caroline Cheptonui Kilel, a japán Yoshiko Fujinaga és Hitomi Niiya.

Niiya és Fujinaga is többször kissé leszakadt párszáz méterrel a másik két futónőtől, de mindig visszakapaszkodtak. 30 kilométer környékén aztán fordult a kocka, Niiya iramot váltott, felfutott a vezető Kilelre, majd el is hagyta őt és Xuet. Niiya ekkor futotta az egész verseny leggyorsabb kilométerét (3:18).

35 kilométernél 2:02:17-es idővel Niiya egyedül futott az élen, mögötte 28 másodperccel jött Fujinaga. De ekkor Niiya elkezdett fáradni, és 37 kilométernél előbb befogta majd elhagyta őt honfitársnője. Fujinaga végül simán, majdnem egy perces előnnyel nyert, 2:28.13-as idővel. Niiya teljesen kifutotta magát, és 2:30:58-as idővel csak a 8. helyen ért célba.

"Nem gondoltam futás közben a vb-re. A rajttól kezdve már csak a versenyre koncentráltam. Amikor lemaradtam, mindig azt mondogattam magamnak, hogy minden rendben lesz. A sikeres befejezésben nagyon sokat segítettek a szurkolók." - nyilatkozta a verseny után a győztes.

A 2000. év olimpiai bajnoka, a tavaly hivatalosan a versenyzéstől már visszavonult Naoko Takahashi ezen a versenyen búcsúzott el végleg a közönségtől. Takahashi végig mosolyogva futott, időnként integetett is táv közben, és végül 2:52:23-as idővel, a 29. helyen ért célba.