Bekúszott a célba a maratonfutó

Sok futó emlegeti a mondást, Fuss ha tudsz, sétálj ha szükséges, kússz ha muszáj, csak haladj előre!
A vasárnapi Austin maratonon végül harmadik helyezett Ngetich pontosan ezt tette. A futónő kissé túlhajtotta magát és az élről kis híjján kidőlt, de végül négykézláb bár, de célbaért.

A kenyai Hyvon Ngetich 5 kilométerrel a maraton célja előtt még az élen haladt, de mire a célhoz ért, már futni, sőt járni is képtelen volt. A rendezők segítségére siettek és kerekesszékbe akarták ültetni, ám ő nem hagyta magát és minden maradék erejét összeszedve végül négykézláb mászott át a célvonalon.

A teljesítés dicsősége mellett bizonyára erősen motiválta őt az elnyerhető pénzdíj is, hiszen még ezzel a szenvedős epizóddal is harmadik lett. A versenyigazgatót annyira meghatotta az eset, hogy a verseny után azt nyilatkozta, a hősies cselekedetet a második helyért járó pénzdíjjal honorálja.

A versenyt egyébként a kenyai Betram Keter nyerte 2:16:21 idővel, a hölgyeknél pedig Cynthia Cherop szakította át a célszalagot, meglehetősen gyenge 2:54:22-vel.