Asafa Powell egy harmadik hellyel tért vissza

Asafa Powell 10.30 másodperces eredménnyel harmadik lett 100 méteres futamában a luzerni atlétikai viadalon, néhány órával azután, hogy a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) mérsékelte a doppingvétség miatti eltiltását.

A jamaicaiak korábbi világcsúcstartója a nemzetközi viadalon összesítésben a negyedik helyen zárt, a legjobb időt a kajmán-szigeteki Kemar Hyman érte el 10.23 mp-cel.

Eddig szintén eltiltott edzőtársa, Sherone Simpson is részt vett a versenyen, s 11.58 mp-cel futamában hetedik, összesítésben pedig nyolcadik lett női 100 méteren, melyet a trinidadi Michelle-Lee Ahye nyert meg 11.09-cel. A két jamaicai sprinter tavaly júniusban, hazájuk országos bajnokságán akadt fenn a doppingellenőrzésen a serkentők közé tartozó oxilofron nevű szerrel. A Jamaicai Doppingellenes Ügynökség (JADCO) fegyelmi testülete áprilisban szabott ki rájuk idén decemberig tartó, másfél éves büntetést, melyet kedden a CAS mérsékelt, így mindkét sportoló újra versenyezhet.

Forrás: Edzésonline