Merényi Tímea a Világkupa pontverseny élén

A Hegyifutó Világkupa harmadik állomása a szlovéniai Kamnikban került megrendezésre, ahol az indulóknak a 2558 méter magas Grintovec hegység csúcsát kellett meghódítani. A verseny a legnehezebb pálya a Világkupa hat állomása közül, csaknem 2000 méter a szintemelkedés 9,8 km alatt.
A rendkívül erős mezőnyben Merényi Tímea az előkelő harmadik helyezést érte el/1;46:45 h és ezzel a futással átvette a vezetést az összetett pontversenyben.

A győzelmet a szlovén Mateja Kosoljev szerezte meg, aki a két héttel korábban a Hegyifutó Európa Bajnokságon is dobogós volt. A férfiak mezőnyében kenyai siker született, Kosgei Isaac Toroitich ért elsőként célba, 1 óra 19 percre volt szüksége a táv teljesítéséhez.

A VK sorozatból még három verseny van hátra, az egyik szeptember 13-án a Hegyifutó Világbajnokság lesz. A döntőre októberben kerül sor. A következő, negyedik állomásra augusztus 31-én Ausztriába, Leogangba várják a hegyifutókat.