Westren States és Lavaredo eredmények

Sűrű terepfutó program volt június utolsó hétvégéjén, a Skyrunning VB mellett, ekkor rendezték Olaszországban a The North Face Lavaredo Ultra Trail és Cortina TRail versenyeket, valamint ugyanekkor került sor az USA legendás 100 mérföldes viadalára, a Western States-re is.

Az olaszországi versenyeken komoly létszámú magyar különítmény vett részt. A Dolomitokban 119 kilométeren, 5850 métert emelkedve vezető Lavaredo ULtra Trailen Wermescher Ildikó, Erényi Kinga, Medgyessy Gergő, Horváth Bálint, Horváth Péter, Kádár-Csoboth Péter, Karlowits-Juhász Tamás, Kertész Dóra, Kucsera Márton, Mayer Gábor, Polgár Pál, Szabó Béla, Szabó Judit, Szimandl Anita, Zenyik Robi és Nagy Zoltán indultak, míg a rövidebb, 47 kilométeres Cortina Trail versenyszámban Balikó Zoltán, Császár Tamás, Deli Adrienn, Gyalog Márta, Dr. Juhász Rozalinda, Kalányos József, Koós Krisztián, Körmendi Gábor, Kovács Bálint, Krekács László, László Valéria, Lovász Károly, Nagy Tibor, Németh Mária, Dr. Paál Emőke, Pépp Csaba, Révhegyi Zoltán, Sárkány Zoltán, Simon Péter, Szilágyi Brigitta.

Az ultrán mindkét nemnél amerikai győzelem született, Anton Krupicka és Rory Bosio lettek a bajnokok. A legjobb magyar eredményt Karlowits Juhász Tamás érte el, a 26. helyen, kategóriájában 24., futott be. A női mezőnyben Wermescher Ildikó ötödik lett, abszolútban is 38. !

A legendás Western States 100 mérföldes terepfutó-versenyt idén Rob Krar nyerte, alig elmaradva a pályacsúcstól, minden idők második legjobb idejével. A női mezőnyben Stephanie Howe győzedelmeskedett aki csupán most debütált ezen a távon!

Forrás: Edzésonline