Nagyszerű versenyek a Gyémánt Liga monacói állomásán

Szinte minden számban nagyszerű versenyt hozott pénteken az atlétika Gyémánt Liga-sorozat monacói versenye, amelyen a kenyai Silas Kiplagat férfi 1500 méteren minden idők negyedik, míg a kolumbiai Caterine Ibargüen női hármasugrásban minden idők ötödik legjobbja lett számában.

Kiplagatnál kétszeres világbajnok honfitársa, Asbel Kiprop valamivel esélyesebbnek számított, ám a 2011-ben vb-ezüstérmes futó lehajrázta riválisát és 3:27.64 perces idővel ért célba. Ennél csak a világcsúcstartó marokkói Hiszam el-Gerúzs, a kenyai születésű, már évek óta amerikai színekben versenyző Bernard Kiplagat és az algériai Nuredin Morszeli futott gyorsabban ezen a távon. Kiprop veresége ellenére szintén kiváló eredményt produkált 3.28.45-tel, a futam erejéről pedig mindent elárul, hogy heten futottak 3:30 percen belül.

Női hármasugrásban a világbajnoki címvédő Ibargüen egészen az utolsó sorozatig csak második volt a 14.89 méterrel vezető orosz Jekatyerina Konyeva mögött, ám hatodikra tökéleteset ugrott, s 15.31 méternél ért a homokba, mindössze 19 centire elmaradva Inessza Kravec világcsúcsától.
A viadalon több más atléta is emlékezeteset nyújtott. Az idén 100 méteren veretlen amerikai Justin Gatlin ezúttal 200 méteren parádézott, s 19.68 másodperccel, a világ idei legjobbjával győzött. A félkörös távon negyedik lett honfitársa, Tyson Gay (20.22 mp), aki most tért vissza doppingolásért kapott egyéves eltiltásából.

A nők klasszikus sprinttávján (100 m) a szintén amerikai Tori Bowie kisebb meglepetést okozva simán győzött, ráadásul 10.80 másodperccel, amelynél még senki sem volt gyorsabb ebben az évben.
Női 800 és 5000 méteren is idénycsúcs kellett a sikerhez: előbbi távon az amerikai Ajee Wilson győzött 1:57.67 perccel, utóbbin az etióp Genzebe Dibaba 14:28.88 perccel győzött.