A leggyorsabb maratoni idők 2010-ben

2010-ben számtalan maratont rendeztek a világban. A férfiaknál a 100 legjobb időt futók között csupán 3 nem afrikai atléta van! A hölgyeknél azért jobb a helyzet.

A férfiak 100-as listáját a kenyai Patrick Makau Musyoki vezeti 2:04:48-as idővel, mely idő a Rotterdami Maraton első helyét jelentette számára. Szorosan követi honfitársa, Geoffrey Kiprono Mutai, aki ugyanezen a versenyen 2:04:55-tel lett második. A harmadik helyen az ismét csak kenyai Wilson Kipsang Kiprotich áll 2:04:57-tel, amit Frankfurtban futott.
Az első nem afrikai futó a moldáv Iaroslav Musinschi a 66. helyen 2:08:32-vel, amit a düsseldorfi győzelmével ért el. Rajta kívül még a 72. helyen az amerikai Ryan Hall (2:08:41, Boston) és a 79. helyen a brazil Marilson dos Santos (2:08:46, London) érkezett más kontinensről. A listán szereplő többi futó mind Kenya, Etiópia, Marokkó, Eritrea és Uganda sportolója.

A hölgyek 100-as listáját az orosz Liliya Shobukhova vezeti a Chicago Maratonon elért 2:20:25-ös győztes idejével, és a második hely is az övé lett a London Maratonon futott 2:22:00-ás idővel. A harmadik legjobb idő a kenyai Atsede Bayisáé, aki 2:22:04-gyel nyerte meg a Párizs Maratont.
Bár nagy számban találhatók a listán kenyai és etióp futónők, a lista felét francia, japán, kínai, svéd, új-zélandi, portugál, orosz, angol, amerikai, német, ukrán, román sportolók teszik ki.

Forrás és részletes lista: Distance Running