Bemutatkoznak az iramfutók: 26. Nike Budapest Félmaraton, célidő: 1:30

A 26. Nike Budapest Nemzetközi Félmaratonon az 1:30-as célidő elérésében Földing Ottó és Sipos Dávid segítenek, egyenletes tempóban fognak futni, 4:14-4:15 perc/km iramban. Ehhez a célidőhöz a sárga lufi tartozik!

Földing Ottó

Az általános iskolában kezdett az atletizálni, Pápán. A szombathelyi főiskolán futószámai a 800 méter és 1500 méter voltak. Híres Laci bácsi irányításával is készült futóversenyeire. Ebben az időszakban futotta első maratonját.
Félmaratonon legjobb ideje: 1:13:34, 1998, Nike Félmaraton
1987-től irányítja felesége, Földingné Nagy Judit edzéseit, mint edző és edzőtárs. Judit az ő edzősége alatt futotta maratoni országos csúcsát. Azóta már csak utcai versenyeken indul.

Sipos Dávid

16 évesen kezdett el versenyszerűen atletizálni, előbb a Fradiban, később a Magyar Athletikai Clubban, középtávfutó versenyzőként. Korosztályos versenyzőként (serdülő, junior, ifjúsági) az országos bajnokságokon és ranglistákon 10-15. helyezett volt.
Felnőtt versenyzőként 3x1000 méteres váltóban OB 3. lett, a ranglistán 20. helyen szerepelt. 800 méteren egyéni csúcsa 1:56,5, 1500 méteren 4:00. Hosszabb távokon a korosztályos kismaratoni versenyek rendszeres résztvevője.
20 kilométeren legjobb ideje: 1:14
Utcai versenyen 21 kilométeren legjobb ideje: 1:17

Iramtáblázat az 1:30-as célidőhöz: