Kovács Tamás harmadszor is az országos bajnoki címre hajt

A vasárnap a Városligetből induló 30. Wizz Air Budapest Félmaraton a hazai profi futóknak egyben országos bajnokság is. A nevezések szerint a tavalyi férfi bajnokság első három helyezettje, Kovács Tamás, Csere Gáspár és Koszár Zsolt neve idén is ott szerepel a listán.

Kovács Tamás (a képen a 2014-es sikerekor) arra a verseny történetében egyedülálló bravúrra készül, hogy sorrendben harmadszor is elsőként érjen célba. A tavalyi női verseny címvédője és ezüstérmese, Erdélyi Zsófia és Perity Gabriella neve nem szerepel a nevezések közt. Nem így a 44 éves Szimona Staicué, aki tavaly harmadik lett. 1996-ban, amikor első ízben önállóan, függetlenítve a maratontól került megrendezésre a félmaraton Staicu szerezte meg az aranyérmet. Azóta egyszer sem nyerte ezt a versenyt.

A férfiaknál 47, a nőknél 35 nevezés érkezett, plusz 6-6 férfi és női utánpótlás korú atléta jelentkezett, azaz összesen 94-en rajtolnak (53 férfi és 41 nő) az ob-n.

A legfiatalabb férfi: Kocsis Richárd (1995.11.26., Hunyadi DSE, Budaörs)

A legidősebb férfi: Szabó Gábor (1976.06.12., ELTE-ADSK, Budapest)

A legfiatalabb nő: Gáti Mara (1995.10.06., Hunyadi DSE, Budaörs)

A legidősebb nő: Merényi Tímea (1971.07.06., Budapesti Honvéd SE)