Mezei Gergő nyerte az 5000 métert Durbanban

A szervátültetettek Világjátékán, az első nap első aranyérmét Mezei Gergő ötezer méteres országúti futásban minden kategóriát maga mögé utasítva nagy előnnyel nyerte meg.

A 25 éves, vese átültetett, Debreceni versenyző 17.36 perces időeredményével az épek versenyrendszerében, hazai élmezőny első tíz helyezettjei közé bekerülhetne. A magyar versenyző kimagasló eredményével abszolút győztese lett a versenynek, amelyen mintegy 60 férfi versenyző indult.

Jung Ágnes (kétszeres veseátültetett), aki egyébként a szervátültetettek atlétika edzője, szintén rajthoz állt, és a 40-49 évesek kategóriájában győzött. A 23.05 perces eredményével maga mögé utasította a francia és a svéd versenyzőt.

A férfiak mezőnyében a 40-49 éves kategóriában Venyercsány László (kétszeres vese átültetett) a 19.37 perces időeredménnyel a harmadik aranyérmet szerezte meg a magyar csapatnak. Ugyan ebben a kategóriában Zilaj Csaba (csontvelő transzplantált) a harmadik helyen végzett a cseh versenyző mögött.

Az ötezer méteres futás férfi csapatversenyében a magyarok szintén elhozták az aranyat.