Optivita Ultrafutó Kupa Pécs

Szombaton rendezte meg az Ironteam SE az Optivita Ultrafutó Kupasorozat 3. versenyét a pécsi malomvölgyi tónál, könnyűnek egyáltalán nem nevezhető pályán.

Az ultrafutók körében népszerű kupasorozat eseményén most is 1-2-4-6 és 12 órás versenyszámban indulhattak a résztvevők, egyéniben és váltóban. A pálya az ilyen körözős ultraversenyeken kevésbé szokványos módon, végig "terep" volt, murvás út, fű és kisebb szintemelkedés is nehezítette a versenyzők dolgát. A szervezők által bizotsított színvonalas szolgáltatások, a minden igényt kielégítő frissítés viszont segítette azt.

A 12 órás versenyt a férfiaknál Lajkó Csaba nyerte aki őrzi összetett első helyét a kupasorozatban. A nőknél Maráz Zsuzsanna győzedelmeskedett, az összetettben továbbra is Makai Viktória áll az élen.

6 órán Havasi György és Vida Beáta állhatott a dobogó tetejére, míg a 4 órás számban Tarr Péter és Elek Dóra.

A sorozat következő állomása augusztus 10-én, Szombathely lesz.

Forrás: Edzésonline