Németország - 2007 Running Pur

Magyarországi futóősz

Szokatlan, hogy egy nagyváros rögtön, két egymást követő hónapban két látványos futórendezvényt varázsol pompás útjaira. A tetterőtől duzzadó magyarok szeptember 17-én egy félmaratont bocsátottak Budapest útjaira, aztán október 15-én újra - ezúttal ezen a vasárnapon a maratonistákra került sor. Több mint 6000 résztvevő teljesítette a 21. Nike Félmaraton távját - ezen belül kb. 1000 induló külföldi volt. Gyönyörű, napos szeptemberi reggel köszöntötte a szerte a világból érkezett futókat - még a magyar miniszterelnök, Gyurcsány Ferenc is futócipőbe bújt. Nagyhatású nap volt ez. Tíz órakor -a 8 percen át tartó start ideje alatt - szamba-ritmusra hozták magukat mozgásba a futók. Azután először a Hősök terén özönlöttek át a tömegek, végül az Andrássy útra áramlott a futók "folyama". A sportolók élvezték a magyar főváros szépségeit. A maratont valójában október elsejére írták ki, de politikai demonstrációk miatt új terminus kiírása vált kívánatossá. Így csak október 15-én állhatott rajthoz az összes táv 11500 résztvevője (maraton, 30 km-es csapatverseny és minimaraton). Csupán 1700 maratonistát számolt a rendezőség a célban. A legtöbb külföldi vendég és a belföldiek egy része nem tudott a rövid terminus-eltolódás miatt résztvenni a versenyen. Tóth Tamás 2:24:27-tel győzött.