Svájc - 1999 Finisher maraton

14. Kaiser's Plus Budapest Nemzetközi Maraton

A startnál

A Műcsarnok épületénél a 2000 futó tömegstartja fantasztikus látványt nyújtott. A kitáblázott starthelyszínen várakoztak a futók - az előrelátható futóidő szerint beosztva - az "ágyúlövésre". Tolakodásra nem volt semmi ok, mivel a futóidő a "chipes"időmérésnek köszönhetően akkor indult, amikor a futó a startvonalat átlépte. Néhány perccel a 10 órai start után a zsúfoltság megnőtt a startzónában, mivel 10:10-kor azok a futók startoltak, akik a 8 km-es minimaraton résztvevői voltak. Ezen a napon 4800 résztvevőt regisztráltak.
Hamarosan jött a hír, hogy Rezessy Gergely az utolsó frissítő állomásnál, 40 km-nél megjelent. Mint fő esélyesként az előző évben szerzett bajnoki címét sikerült megvédenie. Amikor az elsők a célhoz beérkeztek, a legtöbben még a 21. km-nél lévő ellenőrzési pontnál voltak.

A célban

"Gondoltam, hogy nehéz lesz" - mondta a győztes Rezessy Gergely; "Nem csak azért, mert a körülmények nehezebbek voltak, mint az előző évben, hanem a megfázásom miatt is. 32 km után azonban ennek ellenére sem tudta velem senki az erős tempót tartani."