8500 KÖR A PARLAMENT KÖRÜL A 19. K&H OLIMPIAI MARATON ÉS FÉLMARATON VÁLTÓN

8500 KÖR A PARLAMENT KÖRÜL A 19. K&H OLIMPIAI MARATON ÉS FÉLMARATON VÁLTÓN

Az előző esti vihar után, igazi kellemes időben, pormentes utcákon futottak a lelkes indulók a 19. K&H olimpiai maraton és félmaraton váltón, Közép-Kelet Európa legnagyobb váltófutó rendezvényén. A Parlamenttől indulva Budapest belvárosában három különböző távon futhattak a váltók tagjai illetve az egyéniben indulók a félmaratont tették zsebre.

A 19. K&H olimpiai maraton és félmaraton váltón 6800-an neveztek, külön kategóriában indulhattak a céges csapatok. A Fut a Cég versenyen a csapattagok több mint felének egy cég munkatársaiból kellett szerveződniük, a METROPOL Médiabajnokságon a különböző médiumok dolgozói versengtek egymással. Az esemény igen népszerű a cégek körében, tavaly megduplázódott a résztvevők száma az előző évhez képest és 500 csapat futott cégnév alatt. Idén külön értékeltük a jogászok, a reklámszakemberek és a média képviselőinek csapatait is.

Az esemény különleges alkalmat kínált arra, hogy a futók csapatban teljesítsék a klasszikus távot: a maratont (6 x 7 km).vagy a félmaratont (3 x 7 km). A rövid távok kedvelőinek, a gyerekeknek 3 fős minimaraton váltót (3 x 2 km) is rendeztek. Aki pedig komolyabb kihívást keresett, választhatta az egyéni félmaratont (21 km, 3 körben) is. Megszámoltuk! Az indulók összesen legalább 8500-szor futották körül a Parlamentet.

A minimaratonra érkező kicsik és nagyok, gyerekek és felnőttek Béres Alexandra irányításával melegítettek be.

Eredmények:
Minimaraton Váltó Férfi
1. BEAC Atlétika 1898 /Muzsnay Péter, Danku Péter, Vitárius Bence 0:19:49
2. BEAC / Richter Bence, Simon Áron, Göllény Zsombor 0:19:52
3. Cheka-Cheka / Mészáros Miklós, Pész Attila Budai Lajos 0:20:16


Minimaraton Váltó Női
1. BEAC lányok /Südi Anna, Kókai Kata, Jánosi Lilla Zsuzsanna 0:23:12
2. Postás SE /Szántó Anna, Kukoly Kamilla, Könyves-Tóth Réka 0:27:53
3.Rákosmenti Villám-Lányok /Czuczor S.Bernadett, Németh Ajsa, Németh Virág 0:29:18


Nem sokkal azután, hogy lezajlott az eredményhirdetés, a benépesült Kossuth téren Varró Gyulával folytatódott a bemelegítés a 11:00-kor induló maraton és félmaratonváltóra.

Igyekszünk a futást jótékonysági gyűjtéssel is összekapcsolni, hiszen futni és adni is jó. Az olimpiai év kapcsán, az eseményre való jótékonysági nevezéssel gyűjtött pénzt a magyar junior paralimpiai csapat számára, egy speciális busz vásárlására kívánunk felajánlani. A gyűjtést a budapesti Brit Nagykövetség és a magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara, mint a "GREAT Britain" kampány magyarországi képviselői, a Magyar Paralimpiai Bizottság, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Sportért Felelős Államtitkársága, az Irish Business Circle, a Budapest Sportiroda, valamint a Robert Burns Nemzetközi Alapítvány kezdeményezték.

Sebestyén Júliát /Műkorcsolya Európabajnok 2004/, Szekeres Pált/Nemzeti Erőforrás Minisztérium sportért felelős helyettes államtitkára/ és Molnár Zoltánt /MOB főtitkár/ örömmel üdvözöltük a futók között.


Eredmények:

Félmaraton egyéni, férfiak
1. Berecz Lajos 1:11:37
2. Marletta Gianfranco 1:16:06
3. Filip Krisztián 1:17:08

Hand Bike Férfi
1. Schober László 1:11:28

Félmaraton egyéni, nők
1. Darázs Angelika 1:32:28
2. Balogh Bettina 1:40:03
3. Kiss Mirella 1:40:48

Félmaraton Váltó Férfi
1. United Way-Polythlon /Pach Péter Pál, Varga Péter, Beda Szabolcs/ 1:15:58
2. DEAC Trió /Balogh Tibor, Lakatos László, Nagy András/ 1:20:49
3. Budapest Bank Expressz /Sipos Ádám Bence, C.Szabó István, Szecsődi István 1:22:39

Félmaraton Váltó Női
1. Sashegyi Gepárdinák / Korenovszkij Júlia,Garai Ágnes Szonja, Harza Noémi 1:31:12
2. Futunk, S Nem Lankadunk /Csere Anna, Csere Sára, Schweigert Árpádné 1:31:17
3. BEAC /Ferenc Katalin, Bajnok Sára, Szász Anna/ 1:31.48

Félmaraton váltó, Fut a cég, férfiak
1.Budapest Bank Expressz /Sipos Ádám Bence,C. Szabó István,Szecsődi Péter/ 1:22:39
2.Createam Reklámügynökség /Gyursánszky Gábor,Soós Sándor,Práth Ádám/ 1:26:53
3.Spuri Futóbolt /Szabó Gábor,Ossó Zoltán,Nagy Csilla/ 1:29:38

Félmaraton váltó, Fut a cég, nők
1.IBM ÉS Spontán Csajok /Kiss Mirella,Ottlakán Orsolya,Váradi Adrienn Krisztina/ 1:33:48
2.Axel Sprinter Bé-Kák /Szávay Krisztina,Kult Brigitta,Falvi Krisztina/ 1:38:25
3.Invitel Felesek /Bertényi Réka,Keliger Alexandra,Gazsó Dorottya/ 1:48:34

METROPOL Médiabajnokság félmaraton, férfiak félmaraton
1.Észak Magyarország /Szaniszló Máté,Szaniszló Bálint,Vaszily Dávid/ 1:33:39
2.Axel Spriner Glam-Úr /Tóth-Császár Gergely,Erki Tamás,Hegedűs Marcell/ 1:40:04
3.Sok Hírünk Van Online /Bodor Miklós,Kovács Marcell,Taar Ilona/ 1:42:08

METROPOL Médiabajnokság félmaraton, nők
1.Axel Sprinter Bé-Kák /Szávay Krisztina,Kult Brigitta,Falvi Krisztina/ 1:38:25
2.Shape lányok /Herczku Tímea,Óhidi Zsuzsanna,Soresina Szilvia/ 1:50:19
3.Metropol /Grim Jolán,Siklódi Csilla,Máté Szilvia/ 1:53:15

Maraton váltó, férfi I. kategória - max 114 év összéletkor
1.Honvéd Sihederek /Finck Konrad,Venyercsán Bence,Farkas Gábor,Kocsis Gábor,Turschl Bence,Tokodi Dávid/ 2:42:44
2.Villám fiúk /Gulyás Vencel,Pap Dávid ,Tóth Máté,Molnár András,Kószág Samu,Durkó Noel/ 3:09:36
3.HIT.hu Running Team /Dénes Ervin,Hollós Illés,Kiss Benjámin,Üveges Ariel,Katona Mózes,Bakó Áron/ 3:14:36

Maraton váltó, férfi II. kategória - 115-234 év összéletkor
1.Dover Fergeteg /Józsa Gábor,Rezessy Gergely,Soltész Tamás,Hegyaljai Attila,Szabó Imre,Tóth Tamás 2:17:33
2.Honvéd Legények /Soós Dániel,Radics Csaba,Vizi Attila,Rajnai Tamás,László Balázs,Khoór Bence/ 2:21:10
3.Sashegyi Gepárdok /Beda Szabolcs,Pelsőczy Attila,Szabó Gábor,Balázs Levente,Varga Dániel,Pach Péter Pál/ 2:26:31

Maraton váltó, férfi III. kategória - min. 235 év összéletkor
1.Boonga Mobil /László Zoltán,Berecz Lajos,Sági József,Holba Zoltán,Olasz László,Steib Péter/ 2:29:40
2.Hit.hu Running Team /Kófiás László,Bujdosó Tibor,Magyar Zsolt,Üveges Péter,Schweigert Árpád,Kárász Zakariás/ 2:41:42
3.Spuri Fiúk /Kindl Gábor,Lencse István Tamás,Séra Tamás,Oláh Bence,Kindl Gábor,Lencse István Tamás/ 2:45:12

Maraton váltó, női I. kategória - max. 114 év
1.Honvéd Fruskák /Kiss Eszter,Sárdi Nikolett,Mohácsi Anna Luca,Rimóczi Nikolett,Sipos Anna,Horváth Tímea/ 3:12:24

Maraton váltó, női II. kategória - 115-234 összéletkor
1.Pesti Futó Bestik-Polythlon /Kiss Mirella,Vágó Boglárka,Tavaszi Barbara,Balázs Eliza,Ottlakán Orsolya,Ladányi Tímea/ 3:01:57
2.Spuri Lányok /Diószeghy Fruzsina,Gyurcsák Szilvia,Baranyai Judit,Szabó Katalin,Bakó Mónika,Kiss Melinda/ 3:13:11
3.Futcalányok /Korompay-Túróczi Réka ,Csáki Enikő, Sebők Lilla,Fekete Andrea,Fábri Andrea,Nagy Gyöngyi/ 3:15:25

Maraton váltó, női III. kategória - min.235.év összéletkor
1.Honvéd Menyecskék /Merényi Tímea,Györki Tünde,Benkó Gabriella,Czibók Ágnes,Hornyák Zita,Fertály Zita / 3:00:36
2.Berguson-Kellys Team /Vass Vera ,Fehértói Zoltánné Vali,Scherk Tímea,Veres Csilla,Janzáné Meggyesi Tünde dr.,Korán Éva/ 3:10:37
3. Szellő lányok /Pásztor Rita,Veres Csilla,Csabai Ágota,Fehértói Zoltánné Vali,Scherk Tímea,Révész Katalin/ 3:16:43

Maraton váltó, Fut a cég, férfiak
1.Dover Fergeteg /Józsa Gábor,Rezessy Gergely,Soltész Tamás,Hegyaljai Attila,Szabó Imre,Tóth Tamás / 2:17:33
2.Gróf Hadik András HSE /Ribárszki Dániel,Zsebeházi István,Józsa Gábor,Szabó András,Scultéty Márton,Ugor Ákos/ 2:27:15
3.Boonga Mobil /László Zoltán,Berecz Lajos,Sági József,Holba Zoltán,Olasz László,Steib Péter/ 2:29:40

Maraton váltó, Fut a cég, nők
1.Készenléti Rendőrség /Takácsné Telek Erika,Bíró Edda dr.,Zholeva Éva,Bucher Ivett,Kovács Dorina,Hortobágyi Anikó/ 3:35:11
2.Gróf Hadik András HSE Női /Turcsányi Melinda,Balogh Emese,Baloghné Scheffer Rita,Halmi Andrea,Lója Krisztina,Kőberling Beáta/ 3:38:23
3.HP Ösztrogén /Orbán Krisztina,Papp Zita,Paszternák Julianna,Mile Melinda,Nagy Etelka,Orosz Anita/ 3:40:09

További eredménylisták itt.

fb share