Új tűzoltófutó-rekord született egy mérföldön

Brendan Corcoran tűzoltó tiszt olykor tűzoltó felszerelésben vesz részt futóversenyen. Hétfőn megdöntötte az egymérföldes rekordot ebben a műfajban.

Corcoran 6 perc 45 másodperc alatt tette meg az 1609 métert. A korábbi elismert rekord majdnem 8 perc volt. Március végén a félmaratoni rekordot támadta sikerrel, akkor 12 percet faragva a korábbi legjobb időből, 1:48:24 eredménnyel ért célba a 21,1 kilométeres távon, egyenruhában, felszereléssel. (A runnersworld.com cikke kb. 13 kilogrammos teherről ír.)

Az egymérföldes futás különösen nagy kihívás volt számára, ugyanis inkább hosszabb távokon, illetve triatlon versenyeken áll rajthoz. Normál futóruházatban úgy véli, talán 4:40 körüli időre lenne képes.

Corcoran nem régóta dolgozik tűzoltóként, ezt megelőzően személyi edzőként tevékenykedett, de a 2001. szeptember 11-i terrortámadás hatására hivatást váltott. Olyan munkát akart végezni amivel többet tesz a közösségért. Megalapította a Team Firefighter nevű szervezetet, amelynek célja az egészséges életmód és a sport népszerűsítése munkatársai körében. Tagjaik rendszeresen vesznek részt futóversenyeken, akár egyenruhában is.

A sportember számos versenyen vesz részt, tavaly kétszer teljesítette az ironman távot valamint idén 2:47:34-es idővel ért célba a Boston Maratonon.

Forrás: runnersworld.com/edzesonline.hu