Magyar világcsúcs született Mexikóban

Magyar sikerrel zárult Mexikóban a 10 nap - 10 Ironman verseny, hiszen Szőnyi Feri megnyerte a versenyt, világrekordot döntött és világbajnoki címet szerzett, míg Breuer-Orbán Károly a maga 24 évével a legfiatalabb sportoló, aki teljesítette ezt a hatalmas erőpróbát!

Feri 2008-ban próbálta meg magát először ultratriatlon versenyen, frissen szerzett úszástudását kompenzálta a kerékpáros- és a futópályán elért eredményével. Végül a legjobb magyarként, negyedik helyen ért célba a bonyhádi Dupla Vasember Világkupa Futamon. Ezt követően még abban az évben részt vett a mexikói „10 nap - 10 Ironman" versenyen is, ahol a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Károly 2009 júniusában teljesített először ultratriatlon versenyt: a bonyhádi Dupla Ultratriatlon Világkupa Futamon hatodik lett. Tulajdonképpen a két versenyző, Szőnyi Ferenc és Breuer-Orbán Károly sportpályafutása azon a napon forrt össze végképp, hiszen együtt futották le az utolsó néhány kört, és együtt lépték át a célvonalat, fejük felett a magyar lobogót lengetve. Megható volt, a bonyhádi drukkerek számára felejthetetlen az a pillanat...

És most Mexikóban is együtt harcoltak a magyar sportolók megbecsüléséért, amit ki is vívtak a nemzetközi mezőnyben. Szőnyi Ferenc minden nap 12 órán belül teljesítette az Ironman-t. A nyolcadik napon már bajnokesélyesként úszott, kerékpározott és futott, és ma hajnalban elsőként szakította át a célszalagot. A tíznapos összideje 114:59, ezzel 10 órát javított a francia Pascal Jolly által 2006-ban felállított világcsúcson! És az idei évben elért versenyeredményeivel világbajnoki címet is szerzett! Breuer-Orbán Károly a 24 évével a legfiatalabb sportoló, aki valaha is teljesítette ezt az irgalmatlan távot. Ő a második napon gyomorproblémákkal küzdött, és akkor csak 21 óra alatt tudta teljesíteni a penzumot, de a következő napokon erőre kapott, és egyre jobb időket ment. Végül 156:55-ös összidővel a 8. helyen végzett.

A küzdelem a percekkel és a fájdalmakkal napról napra nagyobb volt, bár Szőnyi mindössze egyetlen vízhólyaggal "dicsekedhet". Ő már a tavalyi verseny után azt mondta a szervezőknek, hogy az idei évben győzni megy vissza. Hát így sikerüljön minden ígéretét teljesítenie! A két magyar sportoló már arról beszélget, hogy jövőre ismét rajthoz állnak a bonyhádiak által szervezett versenyen, hiszen itt indult az "ultra-karrierjük".

Forrás: Online Edzésnapló